Jak na rychlé a jednoduché čištění notebooku?

Aby počítač fungoval skvěle, potřebuje kromě stabilního systému i pravidelnou údržbu vnějších i vnitřních částí. Prach i jiné drobné částečky se usazují, kde se jim zlíbí, což může výrazně ovlivnit výkon i životnost počítače. Čištění notebooku byste měli provádět minimálně jednou měsíčně. Co vše je potřeba udělat a na co si určitě musíte dát při čištění pozor?

Odstranění prachu nepodceňujte

Každá opravna notebooků vám potvrdí, že největším nepřítelem všech typů počítačů je prach. Jeho mikročástečky totiž permanentně poletují vzduchem a usazují se všude, kde se jim zamane. Velmi lehce se dostanou i do útrob notebooku. Už mnohokrát se stalo, že větší usazená vrstva prachu způsobila zkrat, a tak i úplné zničení počítače. V ideálním případě je proto nutné prach z počítače odstraňovat každý den, a to minimálně z monitoru a klávesnice.

cistepc.cz_abax_cz_01

Čištění monitoru notebooku

Pro čištění monitoru a klávesnice je vhodné použít mikrohadřík. NIKDY nepoužívejte vlhčené ubrousky aj., tím byste mohli povrch trvale poškodit. Novinkou na trhu je speciální pero s čistícím gelem, které je možné použít na všechny typy obrazovek. Dále je třeba pravidelně odstraňovat prach zespod klávesnice. Opatrně ji odmontujte a všechny nečistoty odstraňte, v tomto případě je opět dobré použít hadřík, lépe pomůže jemný štěteček. Pokud máte k notebooku připojenu klasickou klávesnici, postup na její vyčištění najdete zde.

cistepc.cz_abax_cz_02

Rozdělat?

Prach se samozřejmě usazuje i v „těle“ notebooku a i odtud byste ho měli dostat pryč. Vhodným pomocníkem může být sprej se stlačeným vzduchem, kterým můžete pročistit ventilátory. Je ale třeba si dát pozor, aby proud nebyl příliš silný a nepoškodil jemné součástky. Notebook můžete rozdělat sami, ovšem je třeba maximální opatrnosti a postupovat podle návodu od výrobce.

cistepc.cz_abax_cz_03

Jestliže si nejste jistí, navštivte třeba tento spolehlivý servis notebooků Asus a nechte si poradit. Úplně nejlépe uděláte, pokud při generálním čištěním svěříte notebook do rukou odborníků. Uvědomte si, že cena opravy notebooků Asus i jiné značky, která je způsobena neodbornou manipulací, se může vyšplhat i do řádů tisíců korun…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*