Zobrazení skrytých souborů a složek ve Windows 10

Jak zobrazit skryté soubory v průzkumníkovi Windows 10. Občas můžete využít možnost soubor nebo adresář skrýt, tak se podívejte na návod a postup, jak na to ve Win10.

Jak zobrazit skryté složky a soubory ve Windows 10

Spusťte průzkumník Windows a poté klikněte nahoře na volbu Zobrazení a vpravo na tlačítko Možnosti.

Zobrazení skrytých souborů ve Windows 10 1

V Možnostech složky klikněte dále na Zobrazení.

Zobrazení skrytých souborů ve Windows 10 2

Zde poté v okně Upřesnit nastavení sjeďte na volbu Skryté soubory a složky a vyberte volbu Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky.

Zobrazení skrytých souborů ve Windows 10 3

Nyní už uvidíte v průzkumníkovi „neviditelné“ soubory i složky, které dříve vidět na disku nebyly a budete je moci bez problémů otevřít. Jiný program není potřeba, stačí pouze Průzkumník, který mají Windows standartně „vestavěný“ a je tím pádem zdarma součástí operačního systému.

Tento postup je podobný i ve Win7, Win 8 a také pro Windows 11.

Proč jsou v počítači některé soubory a složky skryté

Jedná se o systémové soubory a složky, které využívá operační systém a jejich skrytí má svůj důvod, aby nezkušený uživatel počítače něco omylem nesmazal. Proto pokud nevíte, proč je odkrýt, raději je nechte skryté.

Jak zobrazit skryté soubory v programu Total Commander

Spusťte Total Commander, v horním menu klikněte na Konfigurace a poté Možnosti a následně vlevo na volbu Zobrazení a zaškrtněte Zobrazovat skryté soubory.

Zobrazit skryté soubory Total Commander

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*