Jak platit poplatky za televizi a rozhlas

V České republice je platba poplatků za televizi a rádio povinná. V následujících krocích vám popíšu, jak platit poplatky za tv a rozhlas.

Koncesionářské poplatky kontrola

Pokud vlastníte televizor nebo rozhlasový přijímač, pravděpodobně jste povinni platit poplatky. V České republice je tato povinnost regulována zákonem o poplatcích za veřejnoprávní média.

Zaregistrujte se na webových stránkách

V České republice můžete platit poplatky za veřejnoprávní média prostřednictvím webových stránek. Zde se nejprve musíte zaregistrovat a vyplnit své údaje.

Televizehttps://poplatky.ceskatelevize.cz/domacnost

Rádiohttps://poplatek.rozhlas.cz/

Jak platit rozhlas a televizi

Na webových stránkách můžete zvolit, jakým způsobem budete platit. Můžete si například nastavit trvalý příkaz, kdy se poplatky automaticky budou strhávat z vašeho bankovního účtu. Alternativně můžete platit manuálně převodem z bankovního účtu.

TV Samsung UE43TU7092 - 20

Zadejte potřebné údaje

Pokud jste se rozhodli pro manuální platbu, musíte na webových stránkách vyplnit potřebné údaje, jako jsou variabilní symbol a částka, kterou chcete zaplatit.

Zaplaťte poplatek za televizi a rozhlas

Pokud jste zvolili manuální platbu, musíte poplatky zaplatit převodem z bankovního účtu na účet, který je uveden na webových stránkách. Pokud jste si nastavili trvalý příkaz, poplatky se budou automaticky strhávat z vašeho účtu.

Je důležité platby za poplatky za veřejnoprávní média hradit pravidelně a včas.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

3 Comments

  1. Ahooj..Nenapsali jste víc informace…Neslyšící, nevidomý,atd nemusí platit podle zákonu: „Účinky osvobození od rozhlasového a televizního poplatku podle § 2 odst. 4 zákona č. 252/1994 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích, ve znění zákona č. 135/1997 Sb., zanikají uplynutím 6 kalendářních měsíců ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona.“

    Zde zdroj
    https://poplatky.ceskatelevize.cz/osvobozeni-od-platby

  2. Dobrý den. Platím televizi a rozhlas na bývalou adresu a potrebovala bych změnu na adresu nynější. Jak mám postupovat?
    Dekuji

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*