Jak přehrát film z pc na tv

Asi každý, kdo má v počítače mnoho filmů a seriálů, někdy řešil, aby nemusel sedět u malé obrazovky monitoru, ale mohl si je pustit na velké tv. V článku se dozvíte několik způsobů, jak to udělat.

Přehrávání filmů z pc na tv Samsung

Návod samozřejmě funguje i pro jiné značky televizí, doma jsme ale vždy měli tuto značku, se kterou mám letité dobré zkušenosti, takže proto postup popíšu na ní.

Jak propojit pc s tv Samsung

Jako první potřebujete mít televizi připojenou na internet. Ideál je zapojení ethernetového kabelu do konektoru internet na zadní nebo boční straně tv. Podrobněji to popisuji v tomto článku.

TV Samsung UE43TU7092 - 6

Jak bude tv na netu, stačí v počítači najít film, který do ní chcete pustit, kliknout na něm pravým tlačítkem myši, jak ve Windows Průzkumníkovi, tak třeba i v Total Commanderu, vybrat volbu Vysílat na zařízení a zvolit televizi. V mém případě Samsung 6 Series (55). Pokud toto budete dělat poprvé, bude třeba to na tv potvrdit, že tam to zařízení (PC) bude mít přístup.

Jak přehrát film z pc na tv

Kdo jste velký fanda seriálů a zvládnete několik dílů zkouknout najednou, pak si jich můžete několik označit myší nebo pomocí klávesové zkratky CTRL + A a podle postupu výše ten první pustit a přehrají se vám postupně všechny označené, takže když máte třeba pc v jiné místnosti nebo v rodinné domě v jiném patře, ani od televize nebudete muset vstát.

Jak propojit pc s tv přes HDMI

Možnost pro někoho možná jednodušší než postup první, ale zase s nutností mít další kabel k televizi. Na grafické kartě je třeba mít výstup HDMI, jak vidíte na obrázku.

Konektory grafické karty Radeon

Do něj zapojíte tento kabel a na „druhé straně“ do tv do stejného konektoru dáte druhý konec. Konektory vidíte na prvním obrázku výše.

hdmi kabel

Ve Windows je pak nutné nastavit jako monitor právě televizi nebo si naklonovat obrazovku, abyste měli to samé na monitoru i televizi. Podívejte se na tento návod, kde jsem zapojoval 2 monitory k počítači.

Propojení pc s tv bezdrátově aneb jak přehrát film z pc na tv přes wifi

Tento postup je méně obvyklý, protože málokterý stolní počítač má wifi. Můžete si dokoupit wifi modul a podle tohoto článku jej nainstalovat. Pak už stačí použít postup v úvodu článku, když máte pc na internetu, film přehrajete stejně jako na wi-fi.

Časté dotazy:

Jak propojit pc s tv přes bluetooth

To také lze, ale kvůli nízké rychlosti bych toto moc nedoporučoval. Lepší bude zapojit do tv kabel od internetu nebo na wifinu.

Odkazy:

1 Comment

  1. Smart TV mají ve výbavě běžně DLNA přehrávač, takž stačí na PC, NASu nebo routeru s USB diskem spustit nějaký jednoduchý DLNA server.

    Televizory se systémem Android TV nebo Google TV (nebo settopboxy s těmito systémy) jsou schopné instalace přehrávačů jako VLC nebo KODI a následně přehrávání ze sdíleného síťového disku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*