Jak přidat titulky do videa zdarma

V tomto návodu poradím každému, kdo řeší to, jak dát na YouTube české titulky. A přidám i tip, jak do videa přidat další titulky, třeba anglické.

Jak vytvořit titulky do videa na YouTube

Spusťte Studio YouTube, vlevo klikněte na Obsah a u konkrétního videa na Podrobnosti.

Pokud máte volbu Titulky vpravo vyšedlou a ptáte se, proč nejdou titulky na YouTube, pak je třeba nastavit výchozí jazyk.

Jak přidat titulky do videa 1

To uděláte tak, že sjedete na konec stránky a rozkliknete volbu Zobrazit více.

Jak přidat titulky do videa 2

U volby Jazyk a osvědčení o zbavení povinnosti poskytovat skryté titulky zvolte Jazyk videa a Jazyk názvu a popisu obou vyberte Čeština.

Jak přidat titulky do videa 4

Volba Titulky už půjde rozkliknout.

Jak přidat titulky do videa 5

Soubor s titulky můžete nahrát, nebo je přidat přímo zde do videa, to dělám obvykle i já, je to rychlejší i pro případné úpravy online.

Jak přidat titulky do videa 6

Kliknete tedy na Zadat ručně a podle časů, kdy jste ve videu mluvili nebo tam chcete něco divákům ukázat, zadejte texty. Můžete pomocí + přidat další okno nebo dát ENTER na konci věty v prvním „chlívku“ a přeskočí to na nový i s časem, což je super.

Jak přidat titulky do videa 7

Tady pro ukázku jak to vypadá, když u videa titulky nejsou a chcete si je zapnout už přímo u videa.

Jak přidat titulky do videa 8

A jakmile je přidáte, už je si je snadno zapnete.

Jak přidat titulky do videa 9

Jak nastavit automatické titulky na YouTube

Kdo si chce video přehrát třeba v angličtině, můžete si Automatické titulky do videa zapnout v nastavení videa Automatický překlad. Lze to udělat ale i ručně a lépe.

Jak přidat titulky do videa 10

Jak přidat další jazyk titulků do videa

Rozklikněte video, vlevo vyberte odkaz Titulky. Pokud nemáte jako výchozí jazyk češtinu, tak toto nastavte. Až to budete mít, klikněte na tlačítko Přidat jazyk.

Jak přidat titulky do videa 11

Zvolte Angličtina (případně jiný, němčinu, španělštinu, podle toho, jaké publikum se na vaše videa nejvíc dívá).

Jak přidat titulky do videa 12

V řádku u titulků klikněte na Podrobnosti.

Jak přidat titulky do videa 13

A zde máte 3 volby. Můžete si původní textový  soubor s CZ titulky stáhnout na disk, ten upravit a poté zde nahrát, nebo to jde zadat ručně přímo zde, ale také lze využít Automatický překlad.

Jak přidat titulky do videa 14

Ten vypadá takto, až na občas malou chybičku do je ok, hlavně při překládání do angličtiny. Ale zkoušel jsem i němčinu a polštinu na mém dalším kanálu, také to zvládá.

Jak přidat titulky do videa 15

Můžete editovat i Název a popis. To je důležitá věc, kdo používá Youtube v angličtině, tomu se zobrazí na tom mém kanále pouze české nadpisy a popisky videí. Je jasné, že když tomu nerozumí, tak asi odejde. Ale díky tomu, že to zde upravíte a bude to anglicky, je větší šance na proklik.

Jak přidat titulky do videa 16

Bez problémů jde pro rychlé úpravy použít Google překladač, když máte videí skoro 100 jako já, asi u toho nebudete chtít strávit 14 dní.

Jak přidat titulky do videa 17

Nakonec stačí u tohoto textu kliknout na Publikovat a je to. Zkusil jsem se na výsledky podívat na mobilu, který jsem pouze přepnul do angličtiny a za mě dobrý.

Pokud ještě nesledujete ČISTÉ PC na YouTube, teď je ideální příležitost a díky za to.

Youtube CISTEPC v angličtině

Tento postup funguje nejen na pc, ale i pro návod, jak nastavit české titulky na youtube na mobilu také.

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*