Jak se počítá průměrná cena Bitcoinu

Pokud jste kupovali Bitcoin průběžně pomocí metody DCA, pak vás jistě zajímá, jaká je vaše aktuální průměrná cena za nákup. V článku se na to podíváme.

O BTC jsem se začal zajímat před 3 lety, kdy jeho cena byla 50 000 dolarů za jednu „minci“ a na této ceně samozřejmě začal nakupovat.

Zpočátku na burze Coinbase, nyní používám českou Anycoin. Tu doporučuji i vám, pokud chcete do začátku získat 300kč za registraci.

Postupně jsem si nastudoval hodně informací a zjistil, že nejlepší je se nestresovat u každého pohybu ceny nahoru a dolů, ale kupovat průběžně, třeba jednou za týden za stejnou částku a díky tomu koupíte víc části BTC, když je ve slevě, tzv. Buy the DIP, ale zase méně, kdy se cena zvedá. Díky tomu se ale zprůměruje a budete mít klidné spaní a bez stresu.

TIP: Skvěle k tomu slouží česká služba Štosuj.

Samozřejmě ten nákup na ATH (All time high), kdy je cena na nejvyšším maximu, nadchne hodně lidí, kteří si myslí, že to ještě poroste, ale často to je naopak. Říká se tomu FOMO (Fear of missing out), česky řečeno strach z toho, že vám něco uteče. Takže je opravdu lepší to zprůměrovat.

Bitcoin mince

Jak tu průměrnou cenu spočítat

Do tabulky si dejte celkové nákupy, které jste udělali.

Do druhé tabulky si přidejte celkový počet, kolik máte Bitcoinů, resp. jeho části (satoshi).

Nakonec celkovou cenu vydělte počtem BTC a máte výsledek.

Možná budete překvapeni, kolik už jste vydělali :)

Pomohl vám tento návod?

Děkuji za podporu třeba právě Bitcoinem

bc1qpxszwrw72nyetu42jrfmfnww8qjczxceyk9lcc

BTC adresa

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*