Jak udělat hypertextový odkaz ve Wordu

Microsoft Word není jen náhrada psacího stroje a textového editoru, ale umí toho mnohem víc. Mezi jednu z vychytávek patří i možnost odkazovat na jiné stránky, soubory nebo obrázky.

Jak vytvořit odkaz na webovou stránku v MS Word

Napište text a v něm nezapomeňte zmínit web, na který chcete přidat odkaz. Toto slovo či slovní spojení označte myší, poté na něm klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Hypertextový odkaz.

Jak udělat hypertextový odkaz ve Wordu

V řádku Adresa napište www adresu stránky, na kterou povede odkaz. V našem případě https://www.cistepc.cz a potvďte OK.

Jak udělat hypertextový odkaz ve Wordu 2

Nyní jak vidíte, v textu už je modrý odkaz na slovní spojení Čisté PC.

Jak udělat hypertextový odkaz ve Wordu 3

Jak vytvořit odkaz na soubor

Zajímá-li vás, jak vytvoříte hypertextový odkaz na soubor, pak je třeba, aby byl umístěn někde na internetu. Adresu pak vložíte na stejné místo jako u obrázku 2.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Odkazovaný soubor nemusí být na internetu – použijeme URL file://cesta. Cesta může být absolutní (C:\uživatel\dokumenty\soubor.pdf) nebo relativní (pohybujeme se ve složce Dokumenty, soubor, kde cesta obsahuje jen jeho jméno, se bude hledat tamtéž). Pravděpodobně lze využít i proměnné prostředí (%USERPROFILE%), ale to už jsem líný zkoušet.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*