Jak vypnout počítač s Windows 11

Skoro by se dalo říct, že každý operační systém Windows měl nějaké záludnosti, co se ovládání týče a Win11 není vyjímkou, protože když jej chcete vypnout a máte tento OS nový, nenajdete to na první dobrou. Od toho zde je ale tento web, kde postup popíšu.

Jak vypnout počítač s Windows 11 (verze 1)

Klikněte na tlačítko Start vlevo na liště. Zobrazí se vám okno s aplikacemi a vpravo dole uvidíte tlačítko pro vypnutí.

To má 3 volby:

  • Režim spánku
  • Vypnout
  • Restartovat

Zvolte tedy vypnout a počítač nebo notebook se vypne.

Jak vypnout počítač s Windows 11

Verze 2

Varianta druhá je taková, že kliknete pravým tlačítkem myši na Start, poté vyberete volbu Vypnutí nebo odhlášení a zde zvolíte Vypnout. Jak vidíte, je zde jedna možnost navíc proti té 1 variantě a to je volba Odhlásit se. Pokud tedy máte více účtů ve Windows, lze se „přepnout“ tímto způsobem.

Jak vypnout Windows 11 verze 2

Verze 3

A do třetice všeho dobrého. Asi možnost nejrychlejší a zvládnete to i bez myši. Stiskněte současně klávesu ALT + F4, objeví se tato obrazovka, kde si vyberete, co chcete s počítačem udělat. Zvolte Vypnout a jen potvrďte OK.

Jak vypnout Windows 11 verze 3

Pamatujte na to, že vypínat počítač tlačítkem „power“ na pc skříni není nejlepší řešení a ani když vypnete monitor, tak pc není vypnuté. Díky těmto 3 postupům správně vypínat pc či notebook už musí být jasné každému.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

4 Comments

  1. Dobrý den,dnes se sám nainstaloval Windows 11. Vůbec jsme ho nechtěla. Všechno je hrozně pomalé.Všechno se vymazalo v počítači. Nemám vůbec nic v něm. Nefunguje vůbec tlačítko start. CHtěla bych vypnout notebok nejde to. Dekuji Jirkalova

  2. Kdyz chci vypnout pocitac s WIN 11 tak musim zmacknout 2x tlacitko vypnout. Nevite jak toto odstranit?

  3. Dobrý den, byl jsem donucen udělat čistou instalaci na asi rok starém PC. Windows 11, které bylo pro něj i zakoupené. Počítač ale nejde vypnout. Jo, vypnu to vypínačem vypnout (opravdu si to nepletu, používám windows 20 let), ale problém je, že po stisknutí libovolné klávesy nebo pohybem myši se počítač probere. Přestože jsem jej řádně vypnul. Nevím, kde to mám zarazit. Nápovědné obrazovky Microsoftu jsou na nic, jelikož se popisy liší od toho, co zobrazuje můj systém. Můžete poradit?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*