Jak zapnout a vypnout touchpad u notebooku ve Windows 10

Zapnutí touchpadu na notebooku bude řešit každý, kdo nemá u noťasu myš. Stejně tak vypnutí se může hodit, když tačped nechcete používat.

Co je touchpad

Je to taková „destička“ pod klávesou Space a nahrazuje myš. Někdo už si bez ní nedovede představit fungování, kdo ale zkusí k notebooku připojit myšku, náhle zjistí, že věci, které mu chvíli trvaly, má 2x tak rychleji hotové. Samozřejmě není vždy možné pracovat s myší u noťasu a proto se touchpad hodí.

Jak zapnout touchpad na notebooku

Pro zapnutí touchpadu stačí jediné. Klikněte na tlačítko StartNastavení a Zařízení.

Jak zapnout touchpad u notebooku

Zde v menu vlevo vyberte odkaz Touchpad a posuňte posuvník na Zapnuto.

Jak vypnout touchpad u notebooku

Pokud by to stále nefungovalo, je nutné zkontrolovat, zda máte touchpad nainstalovaný.

Klik pravým „myšítkem“ na Start a Správce zařízení.

Správce zařízení Windows 10

Zde zkontrolujte v záložce Zařízení standardu HID, zda máte tačped správně nainstalovaný a není u něj vykřičník. Pokud je vše ok, jak vidíte na obrázku, musí vše po zapnutí fungovat.

Jak zapnout touchpad u notebooku 3

Jestliže by vám stále touchpad nefungoval, je nutné nainstalovat správné ovladače. Ve Windows 10 by se vám ale měly nahrát ty pro konkrétní model notebooku. V tomto případě Dell Vostro.

Jak vypnout touchpad u notebooku

Vypnutí touchpadu se hodí hlavně v případě, že na noťasu hodně píšete a touchpad vám občas překáží. Pak je dobré zapojit myš a tačped vypnout.

Opět v Nastavení a Zařízení v záložce Touchpad jednoduše posunete posuvník na Vypnuto.

Jak zapnout touchpad u notebooku 2

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
 •  
 •  

8 Comments

 1. A pokud odinstalování touchpadu přes správce zařízení nefunguje.

 2. Touchpad na notebooku přestal fungovat, v nastavení chybí ikona zapnout vypnou, jak postupovat, popřípadě ho nainstalovat, nejsem odborník

 3. dobrý den,
  mám stejný problém s touchpadem jako vy,
  už vám někdo poradil co s tím ?s pozdraverm J.Beneš

 4. Touchpad na notebooku mi přestal fungovat, v nastavení chybí ikona zapnout vypnou, jak postupovat, popřípadě ho nainstalovat, stalo se to pravděpodobně aktualizaci

 5. ve slozce zarizeni standart hid, ani v jine prave slozku touchpad standart hid nemam, do vcera mi v pohode fungoval, pak se nainstaovaly aktualizace windows a dnes jsem zjistil ze ten touchpad nemam jak zapnout a ani ho nemam ve spravci zarizeni

 6. Zdravím, mám stejný problém, včera s outlookem, který nezobrazoval text emailů, dnes, po reinstalu NTB pro změnu zase není touchpad, ani ve správci, ani jinde, ovladače nainstalovat nejdou..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*