Jak zapnout klávesnici na notebooku

Když vám na notebooku nefunguje klávesnice, může být nejčastějším důvodem to, že k ní nemáte nainstalované ty správné ovladače – drivery. Jak to vyřešit?

Jak se zapíná klávesnice na notebooku

Současným stiskem klávesy WIN + R otevřete okno pro spuštění a do něj zadejte příkaz devmgmt.msc, čímž se dostanete do Správce zařízení.

devmgmt.msc

Lze to i jednoušeji klikem pravým tlačítkem myši na Start vybrat Správce zařízení.

Správce zařízení Windows 10

Zde najděte položku Klávesnice, rozklikněte podmenu, kde opět na něm klikněte pravým myšítkem a dejte aktualizovat ovladač. Můžete také zařízení odinstalovat a a znovu nainstalovat.

Správce zařízení Windows klávesnice

Nyní už by klávesnice měl fungovat.

Pokud i poté by byl problém, doporučuji stáhnout ovladače přímo ze stránek výrobce notebooku.

Jak odemknout klávesnici

Jako nejčastější problém může být to, že je klávesnice nefunkční. Bohužel u notebooku její výměna není tak jednoduchá jako u klasického stolního pc, ale dá se také často sehnat, jen to bude stát víc než pár stovek.

Druhá častá závada vzniká v případě, když delší dobu podržíte klávesu Shift a tím se vám zapne filtrování kláves. Pak je nutné toto odblokovat, jak jsem popisoval v návodu.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Nějak to nechápu. Jak na nefunkční klávesnici pomůže stisknutí Win+R?

    (To je samozřejmě jen pokus o humor. Nezažil jsem, aby po instalaci klávesnice nefungovala, obvykle je nutné jen přidat ovladače pro různé notebookové funkční kombinace).

    U bezdrátových klávesnic může být problém s Bluetooth. Nejlepší zapnout do USB klávesnici jinou a nastavit to (to jde zkusit i na notebooku). No a opravdu nefunkční klávesnici samozřejmě vyměnit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*