Co dělat když nefunguje klávesnice po spuštění počítače

Nejde vám klávesnice po zapnutí pc? Podívejte se, co vše zkontrolovat a nastavit, když klávesnice nefunguje poté, co počítač spustíte.

Co dělat když nefunguje klávesnice

Na tento problém jsem přišel během instalace operačního systému Windows 7 z DVD na mém 13 let starém testovacím pc, protože bylo nutné potvrdit hlášku „Libovolnou klávesou spustíte systém z disku CD nebo DVD„, ale v tu chvíli jsem zjistil, že mi nefunguje mezerník (klávesa Space), nejdou psát čísla na klávesnici a je tedy v podstatě nefunkční.

Libovolnou klávesou spustíte systém z disku CD nebo DVD

Paradoxně jsem se ale po vypnutí a zapnutí počítače do biosu dostal stiskem klávesy DEL a pohybovat šipkami tam taky šlo. Poté ale, když chtěly Windows potvrdit ten začátek instalace, to nešlo.

Zde je návod, jak tento problém vyřešit a jak zapnout klávesnici na pc.

K tématu:

Zkuste jinou klávesnici

Nejjednodušší varianta může být výměna za jinou klávesnici. Problémy často dělají ty s konektorem USB. Ty staré, které měly konektor PS2, fungovaly vždy na „první dobrou“, málokdo ji ale doma ještě má.

Kontrola nastavení v BIOS-u

V Biosu najdete v záložce Standard CMOS Features volbu Halt On, kde je ale i více možností.

CMOS setup Halt on

Správně by mělo být nastaveno pouze toto.

Halt On na : All, But Keyboard

CMOS setup Halt on all but keyboard

Clear CMOS – vyndejte baterku (knoflík)

Na každé základní desce najdete takovou malou placatou baterku, pomocí níž se vymaže veškeré nastavení biosu, je to v postatě takový jeho restart. Pokud by nefungovaly rady výše uvedené, tímto to už rozchodit musíte.

V článku Jak vyměnit baterii v počítači jsem to popisoval.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*