Jak zvětšit místo v mobilním telefonu Samsung Galaxy Core Prime

V mobilním telefonu Samsung Galaxy Core Prime moc místa nazbyt není. Interní paměť má pouze 4GB a zaplní se celkem rychle. Zde je návod, jak ji pročistit a volné místo zvětšit.

Abyste mohli místo v paměti telefonu vyčistit, je nutné „vytočit“ tento kód:

*#9900#

Tím se spustí aplikace SysDump. Má mnoho dalších voleb a funkcí, nás bude ale zajímat pouze druhá záložka DELETE DUMPSTATE/LOGCAT. Na tu klikněte a spustí se čištění.

Samsung Galaxy Core Prime - sysdump

Po dokončení se zobrazí toto okno Dump Result – Delete Dump.

Samsung Galaxy Core Prime - sysdump 3

Dump je v překladu z angličtiny „skládka“. V počítačovém termínu to jsou dočasné soubory, které se nabalují jak při používání mobilu, tak i třeba při surfování internetem jak na mobilním telefonu tak i na pc.V počítači se dá použít program Ccleaner, ten je i pro mobil, ale pokud nemáte skoro žádné místo, často jej ani nenainstalujete.

Jak vidíte, z původních jen cca 200MB místa v telefonu je hned skoro giga. Problém je, že ne všechny aplikace lze přesunout na paměťovou kartu a tak je vše v paměti interní a místo se zmenšuje.

Samsung Galaxy Core Prime - sysdump 2

Nejvíce místa zabírají aplikace komunikační – např. WhatsApp, ale také sociální síť Instagram. Jiné používanější apky v mobilu puberťáka nenajdete (možná ještě Tic Toc (Musically)).

Čtěte také

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*