Movie Maker pro Windows 10

Movie Maker je program na úpravu videa ve Windows. Na základní úpravy stačí a ke stažení je zdarma. Funguje  i ve starších OS – Win 7, 8.

Na střih videa existuje mnoho programů, ne každý chce ale investovat tisíce do profesionálních produktů a proto si většina z nás musí vystačit i s těmi  programy, které jsou zadarmo (free, gratis).

Windows Movie Maker ke stažení – Download

̶P̶r̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶l̶z̶e̶ ̶s̶t̶á̶h̶n̶o̶u̶t̶ ̶z̶d̶a̶r̶m̶a̶ ̶n̶a̶ ̶o̶f̶i̶c̶i̶á̶l̶n̶í̶c̶h̶ ̶s̶t̶r̶á̶n̶k̶á̶c̶h̶ ̶M̶i̶c̶r̶o̶s̶o̶f̶t̶.̶  Ke stažení už je pouze na webu Slunečnice. Stáhne se vám jak verze Movie Maker 2011, ale také Live Fotogalerie. Tu používat nemusíte, také mám na úpravu fotek externí programy (Zoner Photo Studio).

Návod

Abyste mohli začít pracovat s WMM, v první řadě je potřeba mít již soubor s videem na disku, usb nebo cd/dvd. Ten následně importujete do programu tlačítkem vpravo, jak je vyznačeno na obrázku.

Movie Maker 1

Vyberte soubor z disku a klikněte na Otevřít.

Movie Maker 2

Video se načte a můžete jej začít upravovat.

Movie Maker 3

Lze jej rozdělit, přidat efekty, odebrat původní zvuk nebo naopak přidat hudbu. Poté následně video exportovat v mnoha formátech.

Movie Maker 4

Na natáčení videí používám digitální zrcadlovku Nikon D5100, která umí nejen super fotky, ale i Full HD video. To exportuji z foťáku do pc a následně po úpravách na Youtube, protože si jej přece nenechám pro sebe, ale podělím se s ostatními diváky :)

Také pro nahrávání videí a „snímání obrazovky“ používám externí zařízení Avermedia Game Capture HD II a tato videa následně v Movie Makeru upravuji.

Tento film editor je česky.

Pokud potřebujete otočit video z mobilu, pak tento program také výborně poslouží.

Odkazy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*