Rozmazání části videa v editoru YouTube

Asi každý, kdo nahrává videa na internet, někdy řešil to, jak určitou jeho část rozmazat nebo rozostřit, aby tam obličej osoby nebo textu prostě nebyl vidět. Nenašel jsem možnost v editorech videí, které používám, ale jde to přímo na Youtube při editaci videa.

Jak rozmazat video v YouTube editoru

Nahrajte video na YouTube, ale ješte ho nepublikujte. Poté otevřete Youtube studio https://studio.youtube.com, zde klikněte vlevo na Obsah a otevřete pro editaci video, které chcete upravit. Stačí kliknout na Podrobnosti.

Rozmazání části videa

Dále klikněte na Editor a pak rozklikněte volbu Rozmazání.

Rozmazání části videa 2

Máte 2 možnosti:

  • Rozmazání tváře
  • Vlastní rozmazání

Tvar rozmazání je obdélník nebo ovál.

Chování rozmazání nastavte na vobu Sledovat objekt nebo Upravit pozici rozmazání. Tady na to pozor, opravdu hodněkrát jsem video editoval a pak zjistil, že i když chci rozostřit statické místo, tak mám nastaveno na sledování objektu a bylo nutné to udělat znovu i s tím nastavením času, od kdy do kdy má být rozmazané a pokud máte těch míst k rozmázání víc, je to dost otravné.

Rozmazání části videa 3

Najeďte na čas videa, kde máte „citlivé“ údaje nebo obličeje, které chcete rozmazat a pomocí okénka či oválu si nastavte v časové ose, od kdy do kdy má být to konkrétní místo rozmazané. Je dobré vědět, že lze najednou rozmazat více míst, takže to zvládnete poměrně rychle.

Stačí znovu kliknout na Rozmazání a vybrat další místo…

Rozmazání části videa 5

Změny nakonec nezapomeňte uložit. Výsledek může vypadat třeba takto.

Rozmazání části videa 4

K čemu lze tento postup také použít? Ideálně i když řešíte:

  • Jak rozmazat SPZ ve videu
  • Jak rozmazat text ve videu
  • Jak rozmazat pozadí na videu
O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*