Windows 10 propojení s mobilem Android

Jak propojit Android mobilní telefon s počítačem, abyste mohli ve Windows 10 prohlížet fotky, psát sms zprávy a také z pc telefonovat.

Jak na propojení Android mobilu a Windows 10

Pokud řešíte, jak si ve Win 10 spravovat fotografie a zprávy z mobilu, pak pro vás mám dobrou zprávu. Už nějaký rok má tento operační systém možnost propojit telefon s pc bez kabelu a pokud nebudete chtít z počítače telefonovat, ani nebude potřeba bluetooth připojení.

Propojení telefonu s pc

Klikněte na Start – Nastavení a Telefon. Zde poté na modré tlačítko Přidat telefon.

Propojení mobilu Android s Windows 10

Zde vyberte jaký máte typ telefonu, já mám s Androidem, takže volím tuto možnost. Asi by šlo komp propojit s Windows i uživatelům, kteří mají iPhone, ale nevím, nezkoušel jsem, nemáma doma „jabko“.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 2

Přihlaste se pomocí účtu Microsoft, pokud jej nemáte, zde je návod jak jej vytvořit.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 3

A v tuto chvíli je třeba na mobil stáhnout aplikaci. V telefonu najeďte na adresu www.aka.ms/yourpc.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 4

Aplikace Your Phone Companion stačí nainstalovat a veškeré volby potvrdit a nakonec se zobrazí hláška, že telefon máte propojený s počítačem.

Your phone companion link to windows propojený telefon s počítačem

Zvolte, zda chcete apku připnout na hlavní panel a pokračujte tlačítkem Začínáme.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 5

Propojení pc s telefonem

Jak vidíte, telefon je připojený.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 6

Fotky vidím již na displeji monitoru a jednoduše si je mohu uložit na pevný disk počítače a není nutné složitě mobil propojovat pomocí kabelu.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 7

Tam, kde jste začali, se můžete přesvědčit, že máte mobilní telefon propojený, případně přidat další.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 8

V oznámení vidím, že vše je nastavené.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 9

Kdo máte v pc bluetooth, můžete si i z Windows 10 zavolat. V notebooku to problém není, ten má jak BT, tak i mikrofon a repro/sluchátka.

Propojení mobilu Android s Windows 10 - 10

Možností je dost, nejčastější využití ale asi bude to stažení obrázků, fotek a videí.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

6 Comments

 1. Takže jediný problém je, že tím dáme Microsoftu přístup i ke svým datům v telefonu.
  Komu je to jedno a nestačí mu jednoduché připojení mobilu usb kabelem k pc, jistě tuto funkci uvítá.
  Jen si myslím, že byste neměl nezkušené uživatele povzbuzovat zcela bez varování k využívání funkcí, které ohrožují jejich osobní data a soukromí.
  Zvlášť v situaci, která má pro spoustu lidí jednodušší a dostačující řešení v prostém připojení mobilu běžným usb kabelem.

 2. A že má Google přístup k téměř všemu již od zprovoznění telefonu vám nevadí? :) Jen pro příklad, znám lidi, kteří se bojí o soukromí a proto si neinstalují eRoušku, aby je náhodou někdo nesledoval, ale že to dělá Facebook, Google, Microsoft a v podstatě skoro všechny aplikace, to už jim nevadí nebo si myslí že to nedělají…

 3. Přesně tak ČistéPC má pravdu. Z mé zkušenosti jsou nejustrachovanější lidé ohledně dat ti, v jejichž telefonu patří mezi nejdůležitější data číslo na manželku, kteří nezastávají žádnou důležitou pozici. Stejně jako nejlépe vyřešené zálohování (třeba i na 5 oddělených lokací) mají lidé, kteří si takto udržují tisíce trapných fotek z dovolených. Bral bych to jako riziko u firem, která opravdu pracují s nějakými citlivými daty a to především ostatních lidí.

 4. To: Štefan, redakce:
  jistěže máte oba pravdu. To ale nevylučuje, že se mi zdá rozumné na tu věc upozornit. Hele tady děláte něco, čím dáte svoje data k dispozici další firmě. Vadí-nevadí? To už pak je na každým.
  Navíc to s ohledem na gdpr a třebas spoustu firmních kontaktů plných osobních dat, co má celkem dost lidí v mobilech, nemusí být jen o tom, jestli to vadí nebo nevadí mě či vám.

 5. Používám už léta aplikaci MyPhoneExplorer a o žádnou takovou službu od Microsoftu jednoduše nemám zájem – bez ohledu na to, jestli to je bezpečné nebo ne. Jenže na novém notebooku se mi neustále vnucuje nastavení této služby a není tam žádná možnost, jak toto opakované otravování zastavit. Kdo je tedy majitelem toho notebooku – já, nebo Microsoft?

 6. stejne nejde timto zpusobem propojit telefon s pocitacem tak aby jsem si zalohoval fotky a videa z telefonu ddo pc..vubec nic nefunguje

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*