YouTube podmínky zpeněžení

Určitě každého, kdo nahrává videa na YouTube, bude časem zajímat informace o vydělávání peněz na této sociální síti. Tak se pojďme podívat, co k tomu budete potřebovat.

Určitě bych ale hned v úvodu napsal, že pokud se do každého podnikání, což je i tvorba videí na YT, pustíte s tím záměrem, že zde chcete vydělat miliony, tak to není ta správná cesta. Mělo by vás to hlavně bavit, dělat videa pro lidi, vydržet u toho, publikovat pravidelně a úspěch se dostaví. A to, že za to poté budete odměněni, je věc další.

TIP: Portu.cz – recenze české investiční platformy

Dříve žádné podmínky na Youtube nebyly a mohli jste vydělávat od začátku založení kanálu. Nyní to je trošku jinak, ale asi to je dobře, protože YT chce „platit“ jen stránkám, které mají návštěvnost.

YouTube zpeněžení

Přihlaste se do svého YT (Google) účtu, klikněte na volbu Přizpůsobit kanál a vlevo na volbu Zpeněžení.

Jsou 4 body, které musíte splnit, aby vám Youtube vyplatil peníze za videa.

Youtube podmínky zpeněžení

Povinné minimum odběratelů 1000

Pro někoho to může být jednoduché, ale někdy to trvá déle, než byste čekali. Mám jeden YT kanál od roku 2018 a po 4 letech jsem ještě ani těch 1000 odběratelů nenasbíral, takže zisk zatím žádný. Ale pokud víte, kde propagovat, budete to mít mnohem rychlejší.

Aktivní dvoufázové ověření

Jak si dvoufázové ověření Google účtu zapnout jsem popisoval zde, takže to problém nebude.

Minimálně 4000 hodin sledování videí

Čím více budete mít nahraných videí a čím víc budete mít uživatelů, tím více budete mít shlédnutí, takže asi tak.

Žádné sankce za porušení pokynů

Google má na svých stránkách zásady, které si určitě přečtěte a dodržujte, pokud nechcete pokyny porušovat.

Google Adsense

Až všechny podmínky budete mít splněny, je třeba poslední věc a to založení Google Adsense účtu, kde uvidíte vaše výdělky a takto si je necháte z Youtube vyplácet. Je třeba, aby vám bylo více jak 18 let, měli jste živnostenský list a byli jste identifikovaná osoba k DPH, protože budete mít příjem ze zahraničí. Být plátcem DPH v Čr ale není třeba.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*