Aplikace na čtení knih zdarma ve Windows

Aplikace Čtečka ve Windows dříve fungovala ke čtení a zobrazování elektronických knih (e-knih) a dalších typů dokumentů ve formátu určeném pro elektronické čtení. Jejím hlavním účelem bylo poskytnout uživatelům pohodlný způsob čtení elektronických dokumentů na počítači nebo jiných zařízeních, jako jsou tablety nebo chytré telefony.

Bohužel ji Microsoft odstranil a tak je třeba využít další možnosti, které operační systém Windows nabízí.

Aplikace na čtení textu:

Microsoft Edge

Tento webový prohlížeč obsahuje integrovanou čtečku pro PDF soubory a některé další formáty.

Microsoft Store

Můžete si stáhnout různé čtečky e-knih, které jsou k dispozici v obchodě Microsoft Store, jako například Adobe Digital Editions pro čtení knih ve formátu EPUB.

Aplikace třetích stran

Existuje také mnoho třetích stran, které nabízejí čtečky e-knih pro Windows. Mezi oblíbené patří Calibre nebo Fbreader.

Čtečka knih

Tyto aplikace usnadňují čtení e-knih a elektronických dokumentů na počítači s Windows a umožňují uživatelům mít přístup k rozmanitému obsahu, aniž by museli používat tradiční papírové knihy. Některé čtečky e-knih mohou podporovat různé formáty e-knih, jako jsou EPUB, PDF, MOBI a další, což umožňuje uživatelům číst knihy ve formátu, který preferují. Tyto aplikace také často nabízejí funkce, jako je změna velikosti textu, záložky, textové vyhledávání a možnost nastavení jasu nebo barvy pozadí, aby bylo čtení co nejpohodlnější.

Kdo dává raději přednost klasickým čtečkám knih, tomu doporučuji Amazon Kindle nebo Pocket Book.

1 Comment

 1. Ve Windows používám free prográmek SumatraPDF pro prohlížení PDF souborů a čtení e-knih. U těch specializovaných aplikací mi vadí, že to nejsou čtečky, ale databáze pro organizaci knihoven s možností čtení. Takže pro účel občasného čtení knih s barevnými obrázky (černobíle používám PocketBook) jsou to zbytečně složité kombajny. Pro organizaci všech souborů je podle mě pořád nejlepší strom složek, nechci mít nějak organizované knihy, jinak fotky, zase jinak videa a ještě jinak hudbu a na správu každého typu souboru specializovaný program.

  Příslušnou sekci v settings.txt jsem si upravil takto:

  EbookUI [
  FontName = Georgia
  FontSize = 12.5
  TextColor = #000000
  BackgroundColor = #88bb55
  UseFixedPageUI = false

  Mám černé písmo na zeleném podkladu, knihy si zobrazuji dvoustránkově. Příklad zobrazení:
  https://drive.google.com/file/d/1eICKXeLT3uNz0aMtUJr3xE0wuGG66Jiw/view?usp=sharing

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*