Buď safe online – kurz, jak se chovat na internetu bezpečně

Buď safe online je projekt, kde vám Avast a Jirka Král poradí, jak se na internetu chovat bezpečně.

Online kurz, jak se bezpečně chovat na internetu

Přestože se děti ve škole učí, jaká pravidla by měly dodržovat, když jsou online na internetu, není od věci si to čas od času zopakovat. A projekt Buď safe online je opravdu výborná věc, takže jsem ten kvíz hned ukázal svým dětem a také si jej udělal, pravda, nebylo to na plných 100%, ale jedna chybička se dá tolerovat :)

Jak se chovat na internetu

Buď Safe Online 1

Nyní, když už mám splněno a vím, jaké otázky a odpovědi zde jsou, mě napadá, že to je výborné nejen pro děti, ale i třeba pro naše babičky a dědečky, protože ti často věří mnoha informacím, které se na ně z médií „valí “ a těm bych tento kurz také doporučil.

K tématu: Kybertest – vědomostní test vašich znalostí používání internetu

Na webu je i kategorie pro učitele, kteří se zde dozví v metodické příručce, jak tyto stránky použít ve výuce – vhodný je druhý stupeň ZŠ od 6. do 9.třídy. Časová náročnost je akorát na jednu vyučovací hodinu.

Buď Safe Online 3

A pro děti je zde také několik tipů, mezi těch 5 top patří následující otázky a jejich řešení.

Buď Safe Online 2

Vyzkoušejte si také své znalosti na adrese www.budsafeonline.cz

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*