ICQ online bez instalace

Pamatujete na ICQ? To bylo něco jako dnes WhatsApp, jenže v dobách, kdy se za net platilo 18kč za hodinu. Ano, i tak začínal internet před 20 lety. Zavzpomínat si můžete online.

Tento „kecálek“ byl fajn, chytrý mobil v té době nikdo neměl, takže bylo potřeba si povídat jen na pc nebo notebooku. Na nějaké video hovory to určitě nebylo, ale na pokec s rodinou či přáteli to stačilo, ale bylo potřeba vše rychle zařídit a ideálně po 19h, kdy ten net byl levnější :) Dnes už nepředstavitelné, tak si važme toho, že můžeme být online 24 hodin 7 dní v týdnu. Ale není od věci občas vypnout komp a vyrazit ven…

Program byl velmi populární zejména na konci 90. let a na začátku 2000. let. Slovo „ICQ“ je zkratka „I seek you“ (hledám tě), což odráží hlavní účel programu – umožnit uživatelům najít a komunikovat s přáteli v reálném čase.

Historie a vlastnosti

Vývoj a popularita

ICQ byl vyvinut izraelskou společností Mirabilis v roce 1996. Získal si rychle popularitu díky své jednoduchosti a novým funkcím, které v té době nebyly běžně dostupné, jako je seznam kontaktů a upozornění, když byl kontakt online.

Funkce

Uživatelé mohli posílat textové zprávy, soubory, uspořádat video a audio hovory a tvořit skupinové chaty. Každý uživatel obdržel unikátní číslo, tzv. „UIN“ (ICQ User Identification Number), které sloužilo jako identifikace uživatele v síti.

Nákupy a vlastnictví

V roce 1998 byla společnost Mirabilis a ICQ zakoupeny společností AOL a později přešlo vlastnictví k ruské společnosti Mail.Ru Group (nyní známá jako VK Group).

Současnost

ICQ prošel řadou změn a redesignů a i když si neudržel svoji původní popularitu (zejména s nástupem jiných služeb jako je WhatsApp, Facebook Messenger, a Slack), stále existuje a nabízí moderní služby pro instant messaging.

ICQ hrálo klíčovou roli v historii instant messagingu a bylo předchůdcem mnoha funkcí a konceptů, které jsou dnes standardem ve světě online komunikace.

Pokud si vzpomenete na své přihlašovací číslo (já jej znám i po těch letech nazpaměť) a heslo, pak se můžete přihlásit na této adrese web.icq.com. Budete se divit, kolik tam máte přátel ještě z dob minulých, já ani nevím už, kdo měl přesně jakou přezdívku, je to hodně velká historie.

No každopádně je možné si také stáhnout klasickou aplikaci do počítače nebo mobilního telefonu, ale kdo by to dělal, když výše zmíněný WhatsApp funguje spolehlivě a ještě tu máme třeba Messenger, Instagram a tak dále. Je už hodně možností, jak si popovidat online, ale před mnoha a mnoha lety bylo jen ajsíkjů

Jak se přihlásit – ICQ Online Login

Na adrese https://web.icq.com/  pokračujte zeleným tlačítkem.

ICQ online

Dále vlevo nahoře zvolte Login with password.

ICQ online 2

Zde zadejte vaše přihlašovací číslo (login) a heslo. Kdo už si ty údaje nepamatujete, lze si je nechat zaslat (forgot password).

ICQ online 3

Můžete si také do účtu přidat telefon, ale pokud si jen chcete aplikaci po letech zkusit, asi to není nutné. Takže dávám Cancel.

ICQ online 4

A zde už je obrazovka ICQ.

ICQ online 5

Po kliknutí na Kontakty se vám ukáže celý seznam z let minulých.

ICQ online 6

Hodně lidí tam už pár let nebylo, ale můžete jim poslat zprávu :)

ICQ online 7

A v Nastavení lze také pár možností nastavit, jak vidíte i ten zvuk a video to už umí.

ICQ online 8

A co vy, čtenáři, jak jste na tom? Používáte tuto apku nebo raději komunikujete přes ty novější a více lidmi používané softwary?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*