Jak vypnout počítač s Windows 10

Jakým způsobem bezpečně vypnout počítač, kde máte instalován operační systém Windows 10? Návod najdete v článku.

Jak vypnout pc ve Windows 10?

Otázka, která je pro mnohé znás, kteří desítky používáme už delší dobu, celkem zbytečná, ale když jsem je nedávno instaloval rodičům na nově sestavený počítač, také jim to nebylo hned jasné.

Takže návod je nejen pro dříve narozené uživatele internetu, ale i pro nováčky, kteří s tímto operačním systémem teprve začínají.

Jak na to

Klikněte na ikonku „okýnka“ vlevo dole.

jak vypnout windows 10

Z panelu se rozbalí volba nahoru a zde klik na „Napájení

jak vypnout windows 10 napájení

A zde již pouze na tlačítko „Vypnout„.

jak vypnout windows10 vypne

Pokud u něj podržíte myš déle, pak se zobrazí i tato hláška.

jak vypnout windows 10 zavře aplikace

Není to složité, co říkáte?

Jak vypnout pc přes klávesnici

Kdo by chtěl ale počítač či notebook vypnout opravdu rychle, pak doporučuji kombinaci kláves ALT a F4, čímž se dostanete hned k volbě vypnout a stačí stisknout ENTER a pc se vypne.

windows10 vypnout

Tato volba se ale dá použít i pro Odhlášení například pro přepnutí  dalšího uživatele.

windows10 odhlášení

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1150 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

13 Comments

  1. No… já si kliknul „pravou myškou“ do plochy, vybral jsem si „Nový“, pak „Zástupce“ a do kolonky Zadejte umístění položky jsem napsal C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 00, pak jsem dal změnit ikonu a mám krásné tlačítko na ploše. Ten samý postup jsem praktikoval pro restart, ale s textem C:\Windows\System32\shutdown.exe -r -t 00 a jinou ikonou. Jsou „po ruce“, nemusím se proklikávat anebo mačkat různé kombinace kláves. Navíc jdou uložit, a nakopírovat na libovolný PC s Windowsy

  2. Díky, samozřejmě ne CTRL + F4 ale ALT+F4, můj překlep. Opraveno.

  3. poslední dobou mám potíž, že když dám vypnout PC, tak se ve skutečnosti nevypne, ale přejde do režimu spánku. Ještě někdy před vánoci fungoval správně, ale teď se chová takto – čím to je? Chybou v některé z posledních aktualizací?

  4. Problémů může být víc, vadný zdroj, ovladač grafické karty, občas tento problém způsobuje i antivir Avast. Zkusil bych jej odinstalovat a pak to řešit dál, pokud to nepomůže. Bohužel často na dálku nejde závadu diagnostikovat.

  5. Dobrý den,počítač mi vůbec nenabízí vypnutí,bud jen -odhlásit se,režim spánku,aktualizovat a vypnout ,aktualizovat a restartovat.Jenže já nechci aktualizovat,minule se mi to celé přeskupilo a ztratila jsem některá data-co mám dělat?JK

  6. Také nemám ve virtuálce možnost vypnout. Takže vypínám „natvrdo“…

  7. Ale nesmysl. Počítač s Windows 10 po roce užívání nedokáži úplně a naprosto vypnout. Uživatel JN nemá problémy s hardwarem (jak vás taková blbost mohla napadnout), ale s Windowsem 10. To tento systém nenabídne uživateli ihned a jednoduše naprosté vypnutí počítače. Tedy po znovuzapnutí se nesmí objevit rozdělaná práce. Aby ten kdo jde po mně na PC, neviděl mou rozdělanou práci. Čili jak tedy ZCELA vypnout počítač se zku… desítkama? Protože klik na Start/Napájení/Vypnout není vypnutí, ale jakýsi spánek.

  8. Bohužel u Win10 se takto počítač nevypne, pouze se uspí. Kdo nevěří CTRL+ALT+ESC, záložka výkon a tam je doba spuštění :), takže návod maximálně na spotřebu na toaletě.

  9. Ztratila se mi červená ikona vypnutí počítače. není v koši ani nikde jinde na ploše. poraďte, kde ji hledat. Omluvte laika :-) Díky Zezulka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*