ID3 Tag Editor – český program na editaci informací u empétrojek

Kdo ještě posloucháte mp3 a nenajeli jste na vlnu online hudby, což umožňujte například aplikace Spotify, můžete si svůj archiv vylepšit o informace, které vám u souborů mohou chybět. K tomu vám dobře poslouží tento český software.

ID3 Tag Editor

Program je zdarma ke stažení na českém webu Stahuj.cz.

Na pevný disk se automaticky uloží soubor id3_tag_editor_v15.rar. Ten otevřete programem WinRar. Vytvoří se složka ID3 Tag Editor, ve které jsou 4 soubory, z nichž jeden je spustitelný ID3 Tag Editor.exe. Ten tedy spusťte a otevře se vám toto okno programu.

Jako první načtěte empétrojku volbou Načíst mp3 vpravo ve sloupci.

ID3 Tag Editor

Jak už jsem tu několikrát psal, podporuji umělce a hudbu nestahuji, mám hodně audio CD, z nichž jsem si pro osobní potřebu udělal mp3 a ty vypálil na CD, abych jich mohl víc poslouchat v autě, „naštěstí“ mám ještě vůz starší, který cd přehrávat umí.

Co vše jde upravit

Potom, co se soubor načte, už můžete mít mnohé informace vyplněné. Pokud ne, doporučuji doplnit minimálně tyto popisky:

  • Skladba
  • Interpret
  • Album
  • Rok
  • Stopa
  • Žánr

Nakonec nezapomeňte Uložit změny.

ID3 Tag Editor 2

Program jednoduchý, umí co potřebujete, bohužel jde soubory upraovat pouze po jednom. Kdo ale nemáte sbírku moc velkou, poslouží vám dobře. jen pamatujte na to, že ne všechny přehrávače a již zmíněná autoradia umí českou diakritiku, tak je lepší ty popisky dělat bez háčků a čárek.

Odkazy:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*