Čistící CD disk na laserové mechaniky. Návod jak jej používat

Čistící disk se hodí pro všechny mechaniky, které mají laserové čočky, takže blu-ray, dvd, cd přehrávače, hifi věže. Postup také poradí, jak vyčistit autorádio tímto čistícím cd.

Jak funguje čistící CD – návod k použití

Postupy níže uvedené jsou pro nejpoužívanější zařízení, která ještě cd používají – dnes už třeba nové radio do auta s cd málokdy koupíte, preferuje se usb či propojení s mobilem, ale pro starší systémy nebo pro fandy „cédé“ to je ideální varianta.

Stačí jej vložit do příslušného zařízení a spustit Play. Konkrétně tato „placka“ má 6 jazyků, ale pokud žádný nevyberete automaticky se přehraje vše.

Disk vypadá takto.

Čistící CD disk

Jak vidíte, je na spodní straně opatřen štětečkama a tím se právě u té laserové / optické mechaniky ten snímač vyčistí, např. pokud by se na něm usadil vlas nebo jiná nečistota.

Čistící CD

Čištění cd-rom mechaniky v pc také tento „kotouč“ zvládne.

Čistící CD - DVD mechanika pc

Lze jej použít samozřejmě i na herní konzole, na starší PS3 nebo novější Sony Playstation 4.

Čistící CD - Playstation 4

I letitý Microsoft Xbox 360 si po 10 letech od vydání zaslouží cd mechaniku „obnovit“, a protože jeden kus doma také máme, pustil jsem se do toho :)

Čistící CD - Xbox 360

A v neposlední řadě se toto „cédo“ hodí na mechaniky pro autorádia. V případě, že často v autě posloucháte cédéčka a občas vám písničky přeskakují, to je pádný důvod čistící cd na autoradio použít.

Čistící cd mechaniky autoradia

Doporučujeme:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*