Jak aktivovat novou platební kartu České spořitelny

Přišla vám nová platební karta a nefunguje? Bude nutná její aktivace a tu provedete pomocí 3 různých kroků. Podle mě je nejjednodušší ji aktivovat přes internet v bankovnictví George, ale jsou ještě další dvě možnosti, které také popíšu v článku.

Návod

Přihlaste se do internetového bankovnictví George.

Rozklikněte účet – pokud jich máte víc, tak pouze ten, ke kterému je přiřazena karta.

Vlevo v menu je volba Karty a u té neaktivní pokračujte volbou Více informací.

Jak aktivovat novou platební kartu České spořitelny

Dále pokračujte tlačítkem Aktivovat kartu.

Jak aktivovat novou platební kartu České spořitelny 2

Zobrazí se údaje o kartě + její držitel a pokračujte tlačítkem Pokračovat.

POZOR: Kartu aktivujte až poté, co vám bude doručena, nikdy ne dříve !!!

Jak aktivovat novou platební kartu České spořitelny 3

Na mobilu potvrďte v aplikaci George klíč tuto volbu a nakonec se zobrazí hláška Aktivoval jsem vaši kartu (píše George :)).

Jak aktivovat novou platební kartu České spořitelny 4

Platbou v obchodě u nové karty je nutné zadat PIN. Když bude cena nákupu do 500 kč, musíte ji vložit do terminálu, pokud bude hodnota nákupu vyšší než 500 korun, pak ji jen bezkontaktně „pípnete“ a také zadáte PIN.

V bankomatu se karta aktivuje libovolnou transakcí, ale nejrychlejší je asi výběr peněz, třeba jen 200kč a tím ji máte aktivovanou.

Častý dotaz je ten, zda PIN je stejný u karty nové jako byl u té původní. Ano, je stejný, ale není problém si jej v Georgovi změnit nebo také zjistit, pokud si jej nepamatujete.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

6 Comments

  1. Dobrý den. Přišla mi nová karta, jelikož u staré končí platnost 31.1.2022 , musím čekat až do této doby, nebo můžu již nyní aktivovat novou? Co s tou starou, zničit ?

  2. Dobrý den, novou můžete aktivovat hned, tu starou si můžete klidně schovat, protože za měsíc už stejně bude neplatná.

  3. Dobrý den! K účtu č. 1207855043 čs.spořitelny
    Platební karta mi končí za dva dny a nová mi zatím nebyla doručena.
    Děkuji

  4. Dobrý den Heleno, je možné si v George vygenerovat kartu virtuální do chytrého telefonu a tou můžete platit hned. Jinak je třeba váš problém řešit přímo ve Spořitelně.

  5. Proč myslíte? Na pobočku nechodím, vše jde zvládnout přes internet banking George, který je super proti konkurenci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*