Jak dostat z Gmailu ještě víc než nabízí

Věděli jste, že klasický Gmail má jednu zajímavost, pomocí které lze mít více než jen jednu e-mailovou adresu a přitom nezměnit váš stávající mail?

Jak vytunit Gmail

Známe to každý, zadáme někde e-mail, třeba při registraci v internetovém obchodě a i když to je váš nový e-mail, časem vám na něj začnou chodit spamy. Firmy tomu často říkají newsletter, ale já tomu říkám spam, protože to není nic jiného. I zde na webu mám výslovně napsáno v kontaktech, že nechci zasílat PR články a stejně mi chodí.

Ale zpět k tématu.

gmail

Máte e-mail nějčastěji ve tvaru jmeno.prijmeni@gmail.com.

To, jestli máte v adrese tečku, nebo ne, nehraje roli, takže i když vytvoříte mail jmenoprijmeni@gmail.com je to to samé jako s tečkou.

Abyste využili jeho potenciál naplno, lze před zavináč za to příjmení dát znaménko + a přidat text třeba alza.

Adresa tedy bude vypadat jmeno.prijmeni+alza@gmail.com.

Tuto zadejte při registraci na Alze a vždy, když vám přijde od nich mail, budete vědět. Můžete si také vytvořit filtr, aby se vám tyto zprávy přesouvaly do konkrétní složky.

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*