Jak na export a import článků ve WordPressu

Máte fungující web postavený na systému WordPress a chcete do něj naimportovat články z jiného, např. webu zrušeného? Podívejte se, jak na to.

Co udělat na webu před exportem

Ještě než se pustíte do exportu, doporučuji provést následující úpravy, protože asi nechcete, aby vám do vyladěného webu přibyly stovky štítků či desítky kategorií a pak si přidělávat práci, abyste to složitě museli promazávat.

V sekci Příspěvky – Rubriky doporučuji vše smazat a nechat pouze jednu výchozí kategorii, případně pokud jich máte několik stejných, tak ty ponechte.

To samé v kategorii Štítky. Ty tam hodně lidí často dává bez rozmyslu a je to spíše kontra-produktivní, takže ty bych se nebál smazat všechny.

A nakonec v záložce Přehled příspěvků je všechny označte, vyberte z rozbalovacího menu příkaz Upravit a dále u záložky Stav nastavte Čeká na schválení nebo Koncept.

Wp článek - Čeká na schválení / Koncept

To je důležité, aby se vám ty články hned samy nepublikovaly a nevytvářeli jste duplicity, pokud už tam podobné téma třeba máte zpracované. Pak si je budete moci postupně zkontrolovat a publikovat.

Export článků z WordPress

Na „starém webu“, odkud chcete články přesunout, vlevo v menu klikněte na Nástroje a Export. Zde zvolte, co chcete exportovat.

  • Kompletní obsah
  • Příspěvky
  • Stránky
  • Média

Protože mám zkušenost, že mnoho „webařů“ si s nějakou optimalizací hlavu neláme a místo aby fotku pojmenovali např. „monitor_dell_24.jpg“ tak nechají název, co jim vylezl z „foťáku“, třeba 00012345.jpg, pak je lepší stáhnout jen Příspěvky, případně Stránky a fotky si raději uložit do pc přes FTP, tyto pak upravit a do článků nahrát znovu. Ideálně zmenšené.

Takže zvolte Stáhnout soubor s exportem.

Wp export příspěvku

Import článků do WordPressu

Na novém webu klikněte na Nástroje a Import. Zde vyberte plugin WordPress importer a tento dejte Instalovat.

WP import

Následně klikněte na Spustit import.

WP import 2

Vyberte soubor ve svém počítači, který jste exportovali z webu starého a klikněte na tlačítko Nahrát soubor a importovat.

WP import 3

Toť vše, nyní byste měli všechny příspěvky z webu původního mít ve webu novém.

Až vše budete mít hotové, doporučuji původní doménu nechat, ale přesměrovat ji na tu novou, abyste nepřišli o zpětné odkazy na ni vedoucí.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*