Jak nastavit 2 SIM karty v mobilu

Koupili jste si nový telefon na 2 sim karty a sd kartu a nevíte, kam je dát, v jakém pořadí a jak to pak v mobilu nastavit? Návod poradí.

Mobilní telefon na 2 sim karty

Ze strany každého mobilu android je malá dírka, kam zasunete drátek dodávaný v balení a tím se vysune tato „šachta“, do které vložíte 2 simky a sdkartu.

Zleva to je teda sd-čko, pak první a druhá sim.

2 SIM karty v mobilu

Toto je ten drátek a plastová karta, kde byla sim karta.

Příslušenství mobilu

Jak funguje telefon na 2 sim karty

Po zapnutí mobilu se vám zobrazí informace o obou sim kartách, pokud máte obě u mobilního operátora 02, pak to tam budete mít logicky 2x.

2 SIM karty v mobilu 2

Následně v Nastavení najděte volbu Síť a internet a zde uvidíte tyto simky. Pokračujte na volbu Mobilní síť a zde jsou možnosti, co zapnout případně vypnout.

Související:

I když mám na první SIM také data, na té druhé jich je díky Datamanii podstatně víc, takže na SIM1 přístup k datům přes mobilní síť mohu vypnout a na SIM2 naopak zapnout.

Ale pozor, roaming SIMka od Datamanie nepodporuje, takže tam to nechte vypnuté.

Dále zde ještě uvidíte kolik bylo za aktuální měsíc využito dat, v jaké síti (2G,3G,4G) a že tato síť bude vybrána automaticky.

2 SIM karty v mobilu 3 2 SIM karty v mobilu 4

Jak vidíte, na sim kartě druhé mám mobilní data zapnuta, ale roaming vypnutý. Když se vrátíte zpět na obrazovku Síť a internet a kliknete na SIM karty, můžete si u každé z nich nastavit barevné rozlišení.

2 SIM karty v mobilu 5 2 SIM karty v mobilu 6

Simku ve slotu 1 mám modrou.

2 SIM karty v mobilu 7

Sim kartu 2 mám červenou.

2 SIM karty v mobilu 8

Odkazy:

3 Comments

  1. V předchozím smartfounu jsem měl SIMky v opačném pořadí, tedy SD – SIM_B – SIM_A. Pokud dáváte do mobilu dvě různé SIMky, tak je od sebe v nastavení rozeznáte, ale pokud dvě od stejného operátora, jen s jinými vlastnostmi, je vhodné se podívat do návodu k mobilu, která dírka je která.

  2. Nemám ani jednu kartu O2, mám obě karty mobil.cznemuzu odeslat SMS,. Mám kredit na kartě SIM 1

  3. Alice to je jedno, od koho je operátor, já mám O2, tak to je v návodu, kdybych měl Vodafone, bude tam ten. Pokud vám to nejde, zkusil bych je přehodit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*