Ukradený mobil + ztráta předplacené SIM karty O2. Co dělat a jak postupovat

Ukradený mobilní telefon a s tím spojená i ztráta SIM karty je velký problém. Bohužel se jeden člen naší rodiny také stal obětí zlodějíčka – konkrétně v pražské zoo. Pokud se vám stalo něco podobného, čtěte dále, jak postupovat, jak mobil zablokovat a kde sehnat novou SIM kartu.

Ztráta a krádež mobilního telefonu + jak najít ukradený mobil

Po víkendové návštěvě Zoo Praha jsme přišli o mobilní telefon Samsung včetně předplacené sim karty.

Dcera jej omylem nechala v jednom z pavilonů, ale samozřejmě po pár minutách, když jsme se tam vrátili, tam už nebyl. ALE,  jelikož měla telefon zamčený a zloděj neznal kód pro odemčení a pravděpodobně si jej chtěl nechat, telefon byl celý den zapnutý. Volal jsem na něj snad 10x, ale stále jej nikdo nebral. Nakonec v 7 večer při mém posledním a opravdu zoufalém pokusu, když už jsme byli doma 100km od Prahy, mi můj hovor zvedlo malé dítě a na dotaz kde vzalo ten telefon, ten malý kluk tvrdil, že je jeho. Tak jsem mu pohrozil policií, že krádež mobilního telefonu je trestný čin a světe div se, hned to sice položil, ale okamžitě volala paní – jeho matka, že telefon děti našli v zoo a chtějí nám jej vrátit, ať si pro něj přijedu. Neuvěřitelné, ale pravdivé. Adresu mi dali, naštěstí to bylo nedaleko Prahy, takže jsem pro telefon zajel hned ráno druhý den a opravdu mi jej vrátili. Vyhledání a nalezení ukradeného mobilu bylo úspěšné.

TIP: Mobil najdete i s pomocí Google účtu a dokonce můžete také polohu telefonu lokalizovat i podle čísla.

samsung mobilní telefon

Dcera byla nadšená, ale při pokusu se jí dovolat, se mi to nezadařilo, ale to volané číslo zvedlo zase to malé dítě, které nám telefon ukradlo. Nakonec jsem zjistil, že má mobil na 2 SIM karty a když se mu ten náš mobil nepodařilo odemknout, alespoň z něj vyndal simku a pěkně z nabitého kreditu zasurfoval a zavolal do Anglie, jak mi bylo sděleno u operátora. Takže je vám asi jasné, jaké národnosti zloděj byl.

Takže co z toho plyne, pokud váš ukradený telefon bude stále zapnutý, zkoušejte na něj volat, třeba budete mít také štěstí.

Ale lepší možnost je mobilní telefon hlídat a nenechat si jej sebrat.

A hlavně, mějte trvale nastavený PIN na simce a také zámek displeje telefonu. Vím, často je to otravné mobil stále odemykat, ale už víte, co se může stát…

Ukradená SIM – zablokování a nová předplacená karta

To, že jsme měli mobil doma byla skvělá zpráva, ale bez původní  SIM karty to byla poloviční radost. Skvělá zpráva je ta, že pokud vám někdo původní sim-ku s vaším číslem ukradne, lze ji jednoduše zablokovat zakoupením a aktivací nové sim karty.

Jak na to

Zavolejte na linku O2 a popište svůj problém. Budete potřebovat plastovou kartičku, na které je kód PIN a PUK. Tím si operátor ověří, že volá skutečně majitel telefonního čísla. Operátor mi řekl, co se ode dne a času kradení dělo – volání do zahraničí a surfování po internetu. Obě tyto služby na tomto čísle zablokoval.

Nová předplacená SIM karta do telefonu

Novou kartu vám vydají pouze v kamenné prodejně operátora (O2, T-mobile, Vodafone). Zde  konkrétně O2.

Opět budete potřebovat plastovou kartičku, ve které původně byla sim karta a jsou na ní kódy PIN a PUK.

Vytvoření nové předplacené SIM karty je na počkání a cena 95 kč. Telefonní číslo vám zůstane stejné, dostanete také novou plastovou kartu s novými kódy. Po vložení nové sim-karty do telefonu se ta původní, odcizená, deaktivuje.

Krádež mobilu a SIM karty  – jak postupovat

Blokování mobilního telefonu Policií ČR

O2

Co dělat při krádeži mobilního telefonu?

T-Mobile

Blokování sim karty z důvodu ztráty nebo krádeže.

Vodafone

Co mám dělat při ztrátě nebo odcizení SIM karty a telefonu?

Mohu zablokovat ztracený či odcizený telefon?

Jaké jsou NEJprodávanější mobily na srovnávači cen Heureka

Související čtení:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*