Jak odinstalovat antivirový program Avast

Někdy se může stát, že nelze antivir Avast odebrat z počítače standartním způsobem v ovládacích panelech a proto se bude hodit tato utilitka.

Pokud Vám po spuštění volby v ovládacích panelech a přidat/odebrat nejde program deinstalovat, pak je třeba použít utilitku AvastClear. 

Spustit program můžete rovnou z Windows, kde Vám sám nabídne restart a spuštění systému v nouzovém režimu, jak je vidět na následujících obrázcích.

Odstranit Avast z počítače je jednoduché

Já jsem Avast již měl odinstalovaný, takže na posledním obrázku není vidět kde je instalován, ale veškeré informace při odebírání antiviru jsou jasně popsané, proto postupujte dle toho a nic nemůžete splést.

avastclear1

avastclear2

avastclear3

avastclear4

AvastClear stahujte zde.

Přečtěte si ještě:

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

5 Comments

 1. Dobrý den
  Ten rádoby AJŤÁK CO DÁVÁ RADY HLUPÁČKŮM, Neviděl nově AVAST + Jak se má odibstalovat. Avast je prostě Malware jako prase a odinstalovat nejde. Ani tak ani naopak jak radí AVAST tady Ti rádoby rádci. Zkuste si to popis AVASTU je rozumný, ale nefuguje.
  Popis se strojkem od AVASTU také nefunguje, protože zelené tlačítko ODINSTALOVAT má pod viditelnou plochou PC. Asi záměrně.
  Nepamatuji si, že by některý z Antivirů nebo klas. prg. neměl možnost odinstalace + jí měl ale takhle složitou !?
  Avast dělá vše pro to aby se proADIL JÁ OSOBNĚ JEJ NECHCI PROTOŽE TO JE ŠMEJD !!!
  Děkuji za pozornost
  Mirek Šipula Litoměřice

 2. Co je to za nesmysl,myslím že bude chyba a velká chyba před klávesnicí.Každý program jde odibstalovat(odinstalovat).

 3. Bohužel to nesmysl není Avast je opravdu Malware od Rusů s cílem tahat z lidí peníze. Je to asi ta nejhorší věc co si člověk může do počítače stáhnout. Živím se jako servisák počítačů a radím Vám NIKDY NEINSTALUJTE AVAST!!!! Nainstalujte si solidní software typu ESET!

 4. Pro Luboše: Avast NEJDE odinstalovat. Zkuste si ho nainstalovat a pak odinstalovat a pak teprve mluvte, panáčku…

 5. avast jde samozřejmě odinstalovat jako každý jiný blbý antivir.
  – dost pomůže nouzový režim
  – podíváte se co mu běží za služby a jaké drivery od avastu se vypíšou, ideálně přes přímo spustitelný „ms autoruns“ (google funguje)
  – nejspíš nejdou zabít ani v nouzovém režimu, ale v nouzáku půjde většina v registrech zakázat (hklm\system\ccs\services\“zjištěné názvy“: hodnota „start“=4. pokud nemáte k položkám ve větvi registrů práva, vezmete si je. naopak je systému rovnou odepřete, když to půjde.
  – mimo větev ccs\services zbývá ještě klasické ovládací centrum, smazat nejspíš tu: hklm\sw\microsoft\win\cv\rum – bude tam něco co znáte ze systray vpravo dole: záznam smazat
  – restart, zase lépe nouzový režim: z antiviru toho v paměti mnoho nezbylo. takto poškozený antivir už můžete odinstalovat dříve nemohoucí utilitou, nebo se pobavíte zabíjením sami (třeba skrz „ms process explorer“, opět google)
  – svini dorazíte smazáním jejích adresářů z disku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*