Jak přidat reklamu do PHPBB fóra

Své první PhpBB fórum jsem založil před 20 lety, v červenci 2003. Od té doby se toho sice dost změnilo, jak ve vzhledu, tak i v administraci, ale HTML kód stránek je stále + – stejný, takže vložení kódu reklamy do něj by mělo fungovat léta :)

Dříve bylo možné dělat úpravy ve fóru rovnou – online, nyní už to možné není a je to asi dobře vzhledem k bezpečnosti webů, aby se tam se svým kódem jen tak někdo nedostal. S nástupem mobilních telefonů postupně vyšla aktualizace, díky které bylo možné forum prohlížet pohodlně i na mobilu a s tím i úprava reklam, které se přizpůsobí jak když se na web koukáte na počítači nebo pak na mobilu.

Na toto téma mi každý rok přijde několik dotazů, tak abych na to stále nemusel odpovídat, vytvořil jsem tento postup.

Návod na vložení reklamy do PhpBB diskusního fóra

Nejprve se přes FTP připojte na vaše forum (údaje vám přišly při založení webu) a ze složky StylesProsilver a Template si stáhněte soubory overall_header.html a overall_footer.html.

overall_header.html

Soubor otevřete v editoru, může stačit i Notepad ve Windows, já používám PsPad. Na konec HTML kódu za řádek <!– EVENT overall_header_content_before –> vložte váš kód reklamy nebo banneru.

Tím vložíte reklamu do horní části fóra – ta je vidět jako první a logicky na ni bude klikat více lidí.

Overal header phpbb html kód

overall_footer.html

Určitě doporučuji reklamu vložit i do patičky webu, bude pod fórem, ale ne úplně na konci stránky. Na začátek HTML kódu před

<!– EVENT overall_footer_page_body_after –> opět vložíte reklamu.

Overal footer phpbb html kód

Upravené soubory nezapomeňte uložit (CTRL+S) a nahrát zpět na ftp.

Pročistit mezipaměť

Nakonec se přihlaste do Administrace fóra, odkaz je dole pod fórem, když se přihlásíte a zde klikněte na tlačítko Spustit nyní.

Pročistit mezipaměť phpbb fóra

Pokud jste vše udělali dobře, reklamy by se měly začít zobrazovat.

Upozornění:

Postup asi není pro úplné začátečníky, proto jestli si s tím nevíte rady, lepší bude tuto práci svěřit nekomu zkušenějšímu.

Autor návodu nezodpovídá za způsobené škody na vašem fóru.

Odkazy:

Česká podpora diskuzního systému phpBB

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*