Jak připojit TV k internetu

Připojit chytrou televizi k internetu lze dvěma způsoby. Každý má svá pro a proti a je na každém z vás, čemu dáte přednost.

Připojení kabelem

Doporučuji to všude a všem, protože kabel z routeru – modemu vám nabídne stabilní připojení po celou dobu a často i mnohem vyšší rychlost, což ocení každý, kdo sleduje na TV Youtube nebo třeba filmy a seriály přes streamovací služby Netflix nebo HBOGO.

Jak to celé propojit je jednoduché, jednu část kabelu zapojte do volného portu na routeru a druhý „zezadu nebo z boku“ do televize.

Jak připojit TV Samsung k internetu kabelem

Téměř všichni poskytovatelé internetového připojení dnes už mají nastaveno automatické přidělování IP adres, takže poté, co vše propojíte, by vám měl internet na tv „naskočit“. Propojovací kabely dnes koupíte klidně i o délce 20 metrů, takže není problém i ve větším bytě mít tv na jedné straně a router na druhé. Jen bude asi potřeba vrtačka :)

Přes Wi-fi

Toto je druhá varianta, jak do tv dostat internetový signál. Bezdrátové připojení se často se využívá tam, kde není možné „provrtat zdi“ nebo naopak máte televizi jen za 1 zdí, kde je router a signál je dostatečně silný, takže ten kabel by byl zbytečný.

Postup, jak wifi na tv nastavit, je podobný, jako když připojujete svůj mobil na wifinu. Stačí znát název wi-fi sítě a heslo, to pak nastavíte v televizi.

Konkrétně u TV Samsung stačí na dálkovém ovladači stisknout tlačítko Settings, v menu vybrat volbu Otevřít nastavení sítě.

Jak připojit tv Samsung k internetu - nastavení

Zde vyberte volbu Bezdrát a následně zadejte přihlašovací údaje na wifinu.

Jak připojit tv Samsung k internetu přes wi-fi

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*