Jak připojit TV k internetu

Připojit chytrou televizi k internetu lze dvěma způsoby. Každý má svá pro a proti a je na každém z vás, čemu dáte přednost.

Připojení kabelem – LAN

Doporučuji to všude a všem, protože kabel z routeru – modemu vám nabídne stabilní připojení po celou dobu a často i mnohem vyšší rychlost, což ocení každý, kdo sleduje na TV Youtube nebo třeba filmy a seriály přes streamovací služby Netflix nebo HBOMAX.

Jak to celé propojit je jednoduché, jednu část kabelu zapojte do volného portu na routeru a druhý „zezadu nebo z boku“ do televize.

Jak připojit TV Samsung k internetu kabelem
Jak připojit televizi k internetu kabelem

Téměř všichni poskytovatelé internetového připojení dnes už mají nastaveno automatické přidělování IP adres, takže poté, co vše propojíte, by vám měl internet na tv „naskočit“. Propojovací kabely dnes koupíte klidně i o délce 20 metrů, takže není problém i ve větším bytě mít tv na jedné straně a router na druhé. Jen bude asi potřeba vrtačka :)

Přes Wi-fi

Toto je druhá varianta, jak do tv dostat internetový signál. Bezdrátové připojení se často se využívá tam, kde není možné „provrtat zdi“ nebo naopak máte televizi jen za 1 zdí, kde je router a signál je dostatečně silný, takže ten kabel by byl zbytečný.

Postup, jak wifi na tv nastavit, je podobný, jako když připojujete svůj mobil na wifinu. Stačí znát název wi-fi sítě a heslo, to pak nastavíte v televizi.

Konkrétně u TV Samsung stačí na dálkovém ovladači stisknout tlačítko Settings, v menu vybrat volbu Otevřít nastavení sítě.

Jak připojit tv Samsung k internetu - nastavení

Zde vyberte volbu Bezdrát a následně zadejte přihlašovací údaje na wifinu.

Jak připojit tv Samsung k internetu přes wi-fi

Jak připojit starou TV k WiFi

V dnešní době, kdy stojí smart tv opravdu pár tisíc, asi toto nemá cenu řešit. Pokud byste tuto možnost ale přesto potřebovali, mnohdy může pomoci set top box DVB-T2 s internetem.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

4 Comments

  1. Dobrý den,
    mám prosím na vás dotaz. Mám chytrou tv SONY s operačním systémem android. TV vysílání chytám přes vestavěný satelitní tuner SKYLINK. Tv občas připojím přes WIFI k internetu abych aktualizoval sowtvare,pak Wifi připojení zruším. Je prosím vhodnější stálé připojení k internetu, nebo ho mám,když ho nepotřebuji vypínat? A jakte je s bluetooth, když ho nepotřebuji, je lepší ho vypnout? Odpovíte mi na toto prosím?
    Předem moc děkuji. S pozdravem-Jiří Nushart, Staňkov.

  2. Dobrý den Jirko, u chytré tv je právě to připojení potřeba, aby se využil potencíál toho, že je chytrá :) ALE, jestli ten internet v tv nechcete, asi stejně jako bluetooth to můžete vypnout. Já toto ale dělal naposledy, když jsem začal pracovat s internetem a vytáčeným připojením, kde to stálo mimo špičku snad 18 kč za hodinu. Ve 21 století, kdy platíme paušál za internet, může jet celý den a nemusí se člověk bát poplatků navíc. S tím bluetooth, já se snažím v mobilu i notebooku vypnout, co není potřeba nebo „žere“ baterii, takže když něco využíváte jen občas, asi to stačí zapnout a pak zase vypnout „po akci“.

  3. Mám problém,přeinstaloval jsem Avast secure browser,Muj správný profil zmizel.Co mám dělat?

  4. Dobrý den. Máme v Bulharsku apartmán a chtěly bychom sledovat TV GO od T-mobilu. Můžete poradit, co k tomu budu potřebovat k zapojení a naladění? Moc děkuji za odpověď. Josef

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*