Jak propojit notebook s televizí přes wifi

Návod, jak propojit notebook s televizí bez kabelu – bezdrátově, přes wifi. Stačí k tomu jediné, chytrá televize  – Smart Tv a Windows 10.

Jak připojit notebook k tv přes wifi

Výhoda notebooku je jasná, můžete jej používat kdekoliv, stačí být v dosahu Wi-fi. Pokud byste ale chtěli sledovat film, pak ten displej není právě velký a vždy bude lepší volba televize, která má tu úhlopříčku několikanásobně větší. Ale jak ten noťas s tv propojit, aby se na film dalo koukat i bez kabelu? Podívejte se na návod.

Jak propojit notebook s televizi bezdrátově

Ve Windows 10 klikněte na ploše pravým tlačítkem myši a zvolte volbu Nastavení zobrazení.

Jak propojit notebook a televizi 05

Dole uprostřed stránky klikněte na odkaz Připojit k bezdrátovému displeji následně vpravo na lupu Vyhledat. Poté vyberte vaši tv a klikněte na ni.

Jak propojit notebook a televizi 0

Poté, co se úspěšně připojíte k chytré televizi, se na notebooku na horní straně obrazovky ukáže lišta s nápisem Připojeno k vaše zařízení. Pokud by vám stávající stav zrcadlení obrazovky nevyhovoval, klikněte opět na volbu Připojit k bezdrátovému displeji a vpravo v liště zvolte Změnit režim projekce.

Jak propojit notebook a televizi 03

Zde vidíte možnosti propojení notebooku s tv

  • Odpojit – to je asi jasné
  • Duplikovat – výchozí stav, kdy je na televizi vidět stejný obraz jako na noťasu
  • Rozšířit – chcete-li mít plochu rozšířenou, pokužijte tuto volbu
  • Jenom druhá obrazovka – díky této volbě bude tv fungovat jako klasický monitor připojený k notebooku nebo počítači, uvidíte pouze jednu plochu a to na tv

Jak propojit notebook a televizi 04

A zde vidíte můj notebook Dell Vostro 5471 propojený s televizí Samsung.

Jak propojit notebook s tv přes wifi

Výhody připojení tv s notebookem bezdrátově

Pokud budete sledovat film na tv, zvuk půjde pouze z repro notebooku. Ale  výhoda je taková, že lze připojit sluchátka do noťasu, protože jej budete mít na dosah, tv je několik metrů před vámi a kabely se obvykle nedělají delší než 2 metry.

Nevýhody

Problém může nastat, pokud máte u notebooku slabé reproduktory a nechcete koukat na televizi se sluchátky na uších. Pak je nutné propojit notebook s televizí kabelem. To popíšu v jednom z dalších článků.


4 Comments

  1. zkoušl jsem to cca před měsíce, kdy jsem potřeboval větší monitor než je na ntb…spárování proběhlo ok, ale mělo to hodně zpoždené reakce, takže nepoužitelné ..

  2. Nemám problém, testováno cca hodinu – net, filmy, hry. Pohoda. UPC modem Compal, tv připojena na kabel do routeru, notebook Dell Vostro. Asi bych hledal problém v pomalém internetu nebo špatném nastavení.

  3. Mám W10, ale problém TV připojit podle tohoto popisu. Jedna když otevřu Nastavení zobrazení, tak tam nemám popisek Obrazovka ale Displej a volbu Více displejů ani možnost Připojení k bezdrát. displeji – ty tam vůbec nejsou. Mám tam Změnit velikost a Orientace a tím to končí. Pod tím už je jenom volba Upřesňující možnosti nastavení, ale tím to končí. Čím to je? Dík

  4. Bohužel, televizor Panasonic TX-43FX603E nebyl nalezen ačkoliv má wifi připojení a je Hbbtv.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*