Jak sloučit oddíly disku

Jak sloučit oddíly disku a zvětšit místo na hdd. Přečtěte si, jak spojit rozdělený harddisk, abyste mohli rozšířit jeho kapacitu.

Jak odstranit svazek disku

Předtím, než oddíly pevného disku spojíte, je nutné odstranit svazek. Ve Správci disků, který najdete po kliknutím pravým myšítkem na Start, klikněte také pravým tlačítkem myši na svazek, který chcete odebrat a zvolte Odstranit svazek.

Jak odstranit svazek disku

Volbu potvrďte ANO.

Jak odstranit svazek disku 2

Jak sloučit oddíly disku

Nyní máte disk stále rozdělený, ale je nutné oddíly hdd spojit a tím získat na hdd více místa. Podmínkou je to, aby na jednom diskovém oddílu byla volba Nepřiřazeno.

Jak sloučit oddíly disku

Klikněte „pravou myší“ na Primární oddíl a vyberte možnost Rozšířit svazek.

Jak sloučit oddíly disku 2

Průvodce vás provede rozšířením.

Jak sloučit oddíly disku 3

Hodnoty nechte výchozí a zvolte Další.

Jak sloučit oddíly disku 4

Nyní stačí jen proces Dokončit.

Jak sloučit oddíly disku 5

A nakonec vidíte, že disk má opět původní velikost. Místo se povedlo uvolnit a hdd rozšířit.

Jak sloučit oddíly disku 6

Jak vidíte, nedělal jsem to na disku kde mám data, ale na jiném, prázdném. Pokud byste to dělali na systémovém hdd nebo tam, kde máte důležité dokumenty, fotky či jiné důležitosti, můžete o ně přijít, tak pozor na to, předtím vše nezapomeňte zazálohovat.

Jak mě upozornil jeden čtenář, existují i programy, které vám diskové oddíly spojí, aniž byste o data přišli, ty ale nejsou součástí Windows a hlavně jsou placené. Pokud někdo víte o nějakém zdarma dostupném, můžete napsat do komentářů pod článkem.

Odkazy:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

1 Comment

  1. postupoval jsem přesně podle návodu a v konečné fázi procesu se mi na obrazovce objevila tabulka s nápisem „na disku není dostatek místa“ nebo tak něco. na disku, který jsem chtěl rozšířit je při tom 148gb volného místa. co teď?
    díky

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*