Jak změnit velikost písma v Ms Teams

Kdo používáte pro komunikaci nebo třeba i videohovory aplikaci Ms Teams a při psaní zpráv vám nevyhovuje velikost písma, podívejte se, jak si jej můžete zvětšit nebo třeba zmenšit, pokud máte dobrý zrak.

Změna velikosti písma v MsTeams

Změnit velikost písma ve zprávách Microsoft Teams je možné, ale způsob, jakým to uděláte, může záviset na zařízení a verzi aplikace, kterou používáte. Zde je obecný postup, jak změnit velikost písma v aplikaci Microsoft Teams na různých platformách.

Na počítači ve Windows

Po spuštění aplikace otevřete možnost psaní zpráv. Zde vlevo kliněte na A s tužkou. Rozbalí se menu s více možnostmi textu, ten můžete napsat tučný (B), nebo kurzívami, ale třeba i podtržené nebo přeškrtnuté. U ikony aA lze nastavit velikost písma.

  • Velké
  • Střední
  • Malé

Zvolte si tedy to, jaké vám vyhovuje a můžete psát.

Jak změnit velikost písma v Ms Teams
Jak změnit velikost písma v Ms Teams

Změna zobrazení – zvětšení nebo zmenšení celého rozhraní aplikace.

Použijte klávesovou zkratku Ctrl + + pro zvětšení nebo Ctrl + - pro zmenšení. Na Macu použijte Command místo Ctrl. Tím se změní velikost celého uživatelského rozhraní včetně písma.

Jak změnit velikost písma v Ms Teams na mobilu s OS Android

Změna velikosti písma v nastavení zařízení: Microsoft Teams obvykle respektuje nastavení velikosti písma vašeho zařízení.

Přejděte do Nastavení > Zobrazení > Velikost písma a styl, kde můžete upravit velikost písma.

V případě, že potřebujete přizpůsobit velikost písma specificky pro Microsoft Teams a standardní možnosti nejsou dostatečné, můžete zvážit použití funkcí přístupnosti vašeho operačního systému nebo případně rozšíření prohlížeče, pokud používáte Teams ve webovém prohlížeči. Tyto metody mohou nabídnout další úrovně přizpůsobení.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*