Kde stáhnout certifikát očkování Covid

Certifikát o očkování či prodělaném testování PCR metodou je možné konečně stáhnout v elektronické formě. Kde jej najít a jak stáhnout? Návod poradí.

Stahujeme očkovací certifikát

Na webu ocko.uzis.cz se přihlaste jednorázovým kódem přes sms nebo prostřednictvím Portálu občana,  to už jsem zde na stránkách také popisoval.

Následně se vám zobrazí informace o tom, kdy jste byli očkováni na první i druhou dávku a případně také i tou posilující třetí (booster), zda jste byli testováni na covid a také zde najdete slibovaný doklad o očkování v angličtině, který lze stáhnout ve formátu PDF a obsahuje také QR kód.

Certifikát o očkování má název OckovaciCertifikat.pdf

Certifikát o PCR testu má název CertifikatTestu.pdf

Díky tomu můžete jednoduše cestovat do zahraničí do vybraných zemí, již po 22 dnech od 1.dávky vakcíny lze vyrazit třeba do Chorvatska a nebudete se následně muset testovat, jako osoby, které očkováni nebyli. Navíc poté můžete vyrazit i na kulturní akce nebo za sportem, takže za mě rozhodně plus.

Certifikát očkování Covid 19

Jak vytisknout certifikát o očkování

Stažený soubor pdf – potvrzení o očkování, jak popisuji výše, otevřete a vytiskněte. Pokud doma nemáte tiskárnu, lze tento soubor jednoduše poslat e-mailem někomu, třeba z rodiny, kdo vám jej vytiskne.

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

12 Comments

 1. Jak mohou získat QR kód lidé kteří nemají e-mail, ani bankovní nebo jinou elektronickou identitu ??
  Přístupové Heslo přichází s poměrně velkou prodlevou.

 2. Zdeňku, když už jste zvládl napsat komentář k tomuto článku, založit si e-mail je stejně jednoduché. V budoucnu už se bez něj podle mě nebude moci „existovat“, pokud budete chtít využívat moderní technologie, které budou snad za pár let i na úřadech.

  Jinak k vašemu dotazu, v očkovacím centru by vám jej měli na požádání vytisknout.

 3. Musí být další certifikát i na třetí dávku?Máme pouze kartičku ke třetí dávce.

 4. Marie, v článku popisuji, jak si QR kód stáhnout, pokud byste jela např. do ciziny, kartička o očkování vám k ničemu nebude, stejně tak při vstupu do restaurací nebo třeba na sjezdovce.

 5. V červnu jsem byla podruhé očkovaná a v červenci jsem se provdala. Teď mám na certifikátu jiné jméno než v občanském průkazu. AK to opravit?V registraci mám uvedené chybné telefoni číslo a nejde mi stáhnout certifikát. Do tečky jsem si ho stáhla přes QR kód.

 6. Dobrý den, ráda bych manželovi stáhla certifikát o 3 očkování. Poradíte mi kde jak. Děkuji

 7. Heleno, do článku jsem doplnil, že je postup stejný i pro třetí dávku, takže stačí postupovat podle návodu.

 8. Dobrý den jak stáhnout certifikát nezletilé ta občanku nemá.

 9. Kde a kdy se objeví že jsem byla na třetí dávce?

 10. Pavlo, popisuji to v článku nad vaším příspěvkem.

 11. Ráda bych si vytiskla certifikát o 3 dávce očkování. poradíte prosím. Nevím kde najít.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*