Tiskárna je offline – jak ji zprovoznit, aby byla online

Proč tiskárna hlásí, že je offline, ale přitom je zapnutá? Co to znamená, co dělat a jak ji zprovoznit, aby byla zase online?

Jak zrušit hlášku off line na tiskárně

Pokud vaše tiskárna nekomunikuje s počítačem a přestože probíhá tisk, tak netiskne, řešení může být jednodušší než si myslíte. Hlášení, že je i naše síťová tiskárna offline, jsem také nedávno řešil, tak jsem to rovnou nafotil. Chyba byla při tisku, tiskárna nedokázala vytisknout dokument.

Windows 10 problém s tiskárnou

Pokud by vám návod nefungoval, zkuste se ještě podívat na další důvody, proč tiskárna netiskne. Kromě toho, že je tiskárna používána v off-line režimu, můžete mít špatně připojený kabel, může vám chybět správný ovladač či můžete mít ucpanou tiskovou frontu. Bohužel ne vždy se hned dopátráte k příčině problému a je dobré mít přehled o tom, co vše by mohlo být špatně.

Zde je řešení i když Windows 10 nevidí tiskárnu

Rozklikněte ikonu tiskárny vpravo dole na liště.

Ikona tiskárny v hlavním panelu

A zde vidíte, že je zaškrtnuta volba Používat tiskárnu offline, což znamená, že se vám dokumenty sice hromadí, ale nevytisknou se.

Používat tiskárnu offline

Řešení je jednoduché, tuto volbu zrušit a jediné, co by zde mělo být zaškrtnuté, je volba Nastavit jako výchozí tiskárnu.

Používat tiskárnu offline 2

To je vše. Problém s tiskárnou ve Windows 10 je vyřešen.

Přečtěte si také:

3 Comments

  1. Mě to hlásí tiskárna je of line chyba 00000005, rwstart nerestar, kabely O.K

  2. no objevím většinou že je tiskárna offline, každou chvíli když chci tisknout, ale nikdo mi není schopen vysvětlit proč se do tohoto stavu tiskárna uvádí? proč je offline, já to neudělal, nikde to nastavené není a normálně tisknu, za dva chci znovu a už to nejde protože je offline přitom je stále zapnutá stejně jako počítač nonstop.

  3. Při zapnutí tiskárny se objeví rámeček, že je tiskárna offline vždycky, když chci tisknout Já jsem ji tak nenastavil a chci, aby nepracovala ve Windows

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*