Jak vysušit mobil

Ať hodí kamenem každý, komu někdy mobilní telefon nespadl do vody nebo wc. Základ je nezapínat jej a důkladně vysušit.

Postup na vysušení mobilu

  1. Vypněte telefon okamžitě, abyste minimalizovali poškození elektroniky v důsledku vodního poškození.
  2. Odstraňte kryt telefonu a vytáhněte baterii, pokud to lze.
  3. Použijte navlhčený hadřík nebo ubrousek a lehce osušte povrch telefonu, aniž byste tlačili na tlačítka nebo porty.
  4. Pokud máte přístup k balíčku suché rýže, můžete umístit telefon do něj a nechat ho v ní několik hodin, aby se vlhkost absorbovala. Místo rýže můžete použít také silikagelové sáčky, které mohou být účinnější. Když si koupíte nový harddisk, tak je u něj také z toho důvodu, aby tam nebyla vlhkost.
  5. Pokud to není k dispozici, můžete telefon položit na ručník nebo papírový ubrousek a nechat ho uschnout na vzduchu po dobu několika hodin (dní).
  6. Po uplynutí několika hodin můžete vložit baterii a zapnout telefon. Mějte na paměti, že může trvat několik minut, než se telefon načte a spustí.

Je důležité si uvědomit, že delší „pobyt“ telefonu pod vodou může vést k trvalému poškození vašeho mobilu.

Jak vysušit mobil

Jak dlouho nechat vyschnout telefon

Jednou mi starý tlačítkový mobil spadl do záchodu, to taková škoda nebyla, protože po vysušení po 2 dnech fungoval jako dřív. Horší to bylo u moře, kdy dceři týden starý dotykový mobil spadl do vody a vypadalo to, že je po něm, protože ani po několika dnech sušení nenajel. Nakonec jsem na něj zapomněl a po roce jej našel doma, zkusil zapnout a fungoval jako nový, po týdenním testování nejevil žádné závady, takže pokud máte dost času, nechte jej důkladně vysušit a pak ho zkuste zapnout a nebude problém dostat data z utopeného telefonu. A to byl relativně nový mobil, kde už nejde baterie jednoduše vyměnit, takže se sušil bez rozebrání.

Jak dlouho nechat mobil v rýži

To je stejné jako u odstavce výše. Pokud se vám telefon jen trochu namočil, pak bych ho tam nechal jeden dva dny. V případě, že jste ho celý utopili a byl tam delší dobu, než jste jej vytáhli, podle mě i týden bude málo.

Dnes bohužel málokdo umí mobilní telefon rozebrat, aby se ta voda odpařila co nejrychleji. Chce to prostě vydržet a dát si na čas. Ideální je mít v záloze jiný mobil.

Odkazy:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*