Jak vysušit mobil

Ať hodí kamenem každý, komu někdy mobilní telefon nespadl do vody nebo wc. Základ je nezapínat jej a důkladně vysušit.

Postup na vysušení mobilu

  1. Vypněte telefon okamžitě, abyste minimalizovali poškození elektroniky v důsledku vodního poškození.
  2. Odstraňte kryt telefonu a vytáhněte baterii, pokud to lze.
  3. Použijte navlhčený hadřík nebo ubrousek a lehce osušte povrch telefonu, aniž byste tlačili na tlačítka nebo porty.
  4. Pokud máte přístup k balíčku suché rýže, můžete umístit telefon do něj a nechat ho v ní několik hodin, aby se vlhkost absorbovala. Místo rýže můžete použít také silikagelové sáčky, které mohou být účinnější. Když si koupíte nový harddisk, tak je u něj také z toho důvodu, aby tam nebyla vlhkost.
  5. Pokud to není k dispozici, můžete telefon položit na ručník nebo papírový ubrousek a nechat ho uschnout na vzduchu po dobu několika hodin (dní).
  6. Po uplynutí několika hodin můžete vložit baterii a zapnout telefon. Mějte na paměti, že může trvat několik minut, než se telefon načte a spustí.

Je důležité si uvědomit, že delší „pobyt“ telefonu pod vodou může vést k trvalému poškození vašeho mobilu.

Jak vysušit mobil

Jak dlouho nechat vyschnout telefon

Jednou mi starý tlačítkový mobil spadl do záchodu, to taková škoda nebyla, protože po vysušení po 2 dnech fungoval jako dřív. Horší to bylo u moře, kdy dceři týden starý dotykový mobil spadl do vody a vypadalo to, že je po něm, protože ani po několika dnech sušení nenajel. Nakonec jsem na něj zapomněl a po roce jej našel doma, zkusil zapnout a fungoval jako nový, po týdenním testování nejevil žádné závady, takže pokud máte dost času, nechte jej důkladně vysušit a pak ho zkuste zapnout a nebude problém dostat data z utopeného telefonu. A to byl relativně nový mobil, kde už nejde baterie jednoduše vyměnit, takže se sušil bez rozebrání.

Jak dlouho nechat mobil v rýži

To je stejné jako u odstavce výše. Pokud se vám telefon jen trochu namočil, pak bych ho tam nechal jeden dva dny. V případě, že jste ho celý utopili a byl tam delší dobu, než jste jej vytáhli, podle mě i týden bude málo.

Dnes bohužel málokdo umí mobilní telefon rozebrat, aby se ta voda odpařila co nejrychleji. Chce to prostě vydržet a dát si na čas. Ideální je mít v záloze jiný mobil.

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*