Windows 10 hlavní panel a nastavení

Hlavní panel ve Windows 10 používám už řadu let a využití spodní lišty tedy doporučuji to každému, kdo má rád na pracovní ploše „uklizeno“.

Většina lidí používá jen několik programů a tím pádem i jejich zástupců – ikon. Nejčastěji je mají na ploše rozházené, ale proč je nemít dole v liště na hlavním panelu pěkně seřazené?

Jak dostat zástupce programů na hlavní panel

Je to jednoduché a jsou dva způsoby.

Připnutí aplikace na hlavní panel ve Windows 10

Pokud je ikona na ploše, pak na ní klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Připnout na hlavní panel.

Jak připnout ikonu na hlavní panel Windows 10 - 1

Jestliže ale na ploše zástupce nemáte a je pouze v nabídce Start, pak program najděte, opět na něj klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Další a následně Připnout na hlavní panel. Tím se zástupce ikony na spodní liště přidá.

Jak připnout ikonu na hlavní panel Windows 10 - 2

Jak hlavní panel uzamknout či odemknout

Pokud máte na hlavním panelu všechny zástupce programů (ikony) a další již nechcete přidávat, můžete si tuto „lištu“ zamknout. Stačí na ni kliknout pravým „myšítkem“ a zvolit „Uzamknout hlavní panel„. Pokud byste v budoucnu chtěli nějakou tu další ikonku přidat, stejně tak panel odemknete.

Uzamknout hlavní panel Windows 10

Hlavní panel nahoru

Nevyhovuje vám umístění hlavního panelu klasicky dole na liště? Můžete si jej přesunout třeba na stranu nebo nahoru. Klikněte na něj myší a za současného držení levého tlačítka jej přesuňte na požadované místo a poté levé myšítko pusťte.

Odkazy:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*