DLNA ve Windows 7. Nastavení, připojení, sdílení

Jak nastavit a připojit DLNA media server ve Windows 7, aby bylo možné přehrávat filmy, hudbu, fotky a další media v lokální síti.

Jak vytvořit DLNA server ve Win 7

Vytvoření a instalace dlna serveru slouží ke sdílení všech media souborů (filmy, hudba – mp3, fotky) po celé lokální síti. Já doma mám jedno pc (HTPC) sloužící jako media server. Doposud vše bylo nutné ovládat přes aplikaci Windows media center, s nákupem smart tv (chytré televize) ale dostalo sdílení multimedií nové možnosti a po nastavení dlna slouží tento počítač jako přehrávač (player) pro další chytrá zařízení v domácnosti. PC nyní stačí pouze zapnout a např. na televizi se vše ovládá pouze dálkovým ovladačem, podobně jako přepínání tv programů nebo prohlížení hbbtv. Samozřejmě je nutné, aby tv tuto funkci podporovala, což moderní tv už ale mají všechny.

Dlna konfigurace ve Windows 7

Klikněte na Start, poté Ovládací panely a následně u volby Síť a internet vyberte volbu Zvolit možnosti domácí skupiny a sdílení.

DLNA ve Windows 7. Nastavení, připojení, sdílení

TIP: Pro někoho je nejlepší DLNA server Serviio.

DLNA ve Windows 7. Nastavení, připojení, sdílení 2

U nastavení domácí skupiny vyberte co vše chcet sdílet a u volby Sdílet média na zařízeních vyberte Vysílat datový proud obrázků, hudby a videí do všech zařízení v domácí síti.

DLNA ve Windows 7. Nastavení, připojení, sdílení 3

Vyberte možnosti vysílání datového proudu pro počítače a zařízení.

Pojmenujte knihovnu médií.

U zařízení, kde chcete pouštět multimedia, zvolte Povoleno.

DLNA ve Windows 7. Nastavení, připojení, sdílení 4

Můžete také upravit nastavení u datových proudů médií.

DLNA ve Windows 7. Nastavení, připojení, sdílení 5

A to je vše. Nyní se z vašeho pc stal domácí server a multimediální přehrávač s dlna. Zapojení, sdílení a přehrávání filmů z domácí sítě ve Win7 je snadné, souhlasíte?

Čtěte také

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*