Jak přejít na novější databázový server

Aktualizace je třeba dělat nejen v operačním systému a programech v pc, ale i na serveru, pokud máte web, na kterém jede. V článku popíšu, jak zjistit, jakou verzi databázového serveru máte a jak přejít na vyšší verzi bez ztráty dat.

Zastaralý SQL server

Ve WordPressu zjistíte verzi SQL serveru po přihlášení do administrace v menu Nástroje a zde dále v sekci Zdraví webu. Pokud se vám u záložky Výkon ukáže hláška, že SQL Server je zastaralý, tento návod se vám bude hodit.

Zastaralý SQL server 1

Abyste zjistili konkrétní verzi, klikněte na Informace – viz obrázek výše a uvidíte tuto tabulku. Jak vidíte, verze serveru je 5.5.59, ale v době psaní článku byla už dostupná 5.7.32.

Zastaralý SQL server 2

Aktualizace databázového serveru

Jeden z webů, který provozuji, mám na hostingu EBOLA. Zde se stačí přihlásit do administrace a v sekci Technická podpora zadat Nový požadavek o podporu.

Stačí napsat něco ve smyslu:

Dobrý den, byla by možnost aktulizovat DB serveru? Zálohy jsem si udělal. 

TIP: Jak zálohovat databázi popisuji v druhé polovině tohoto článku.

Z podpory mi napsali, jestli mohou všechny databáze v účtu odstranit.

Odpověděl jsem, že ano.

Z Eboly přijde mail, že změnu verze databáze provedli a nyní si prosím databáze opět založte, naimportujte a upravte konfigurační skripty aplikací.

Až vše „vrátíte zpět“ a zkontrolujete, napište jim, že vše šlape, oni požadavek následně uzavřou.

Jak je vidět, nová verze DB serveru už je na místě a vše funguje.

Zastaralý SQL server 3

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*