Jak ve WordPress přesunout příspěvky k jinému uživateli

Mnoho nových uživatelů redakčního systému WordPress jej instaluje poprvé, nebo třeba automaticky pomocí webhostingů, ale výchozí uživatel je vždy admin. To není nejlepší řešení nejen kvůli bezpečnosti a proto je lepší používat uživatelské jméno jiné. Podívejte se, jak jej vytvořit a příspěvky od „admina“ pod něj přesunout.

Zálohujte databázi

Píšu to vždy, ale opakování je matka moudrosti, tak proč to nenapsat i zde. Asi byste něchtěli přijít o vše, co jste třeba i několik let tvořili. Sice to téměř u každého hostingu lze obnovit, ale mnohdy za poplatek, tak proč nějakou tu korunu neušetřit a data si jednoduše zazálohovat podle tohoto postupu, kde to popisuji na konci článku.

Jak vytvořit nového uživatele ve WordPress

Klikněte v menu vlevo na Uživatelé a poté Vytvořit nového uživatele.

Wordpress vytvořit nového uživatele

Zadejte uživatelské jméno, ideálně vaše celé jméno, protože Google dává lepší hodnocení webům, kde může autora přiřadit ke konkrétnímu obsahu, ne když tam je admin nebo “ kolektiv autorů“.

Dále vyplňte e-mail a určitě i jméno a příjmení. Heslo se vám vygeneruje samo, ale tlačítkem Generovat heslo si lze vytvořit nové.

Dále vyberte Úroveň oprávnění. Jelikož původní admin má úroveň Administrátor, doporučuji to nastavit i zde.

Nakonec klikněte na tlačítko Vytvořit nového uživatele.

Wordpress vytvořit nového uživatele 2

Jak smazat uživatele ve WordPress

Nyní se odhlašte z původního účtu a přihlašte účtem novým. Otevřete sekci Uživatelé – Přehled uživatelů, najeďte na původního admina a klikněte na Smazat.

Wordpress jak mazat uživatele

Aby se veškerý obsah vytvořený původním uživatelem přesunul, vyberte volbu Zařadit pod jiného uživatele a vyberte vaše nové jméno.

Pozor, to se týká pouze případu, pokud by zde byl je jeden administrátor a nebyly zde jiné účty.

Nakonec klikněte na Potvrdit smazání.

Wordpress jak mazat uživatele 2

Původní účet se smazal a zůstal pouze ten nový s původními příspěvky.

Wordpress administrator

Rychlá změna autora u jednotlivého příspěvku

Pokud byste chtěli změnit autora pouze samotného příspěvku, pak je třeba mít v systému více autorů, jinak se vám tato volba nezobrazí. Udělal jsem screenshot na mém dalším webu, kde těch autorů je několik, stačí vybrat konkrétní příspěvek v seznamu článků, na ten konkrétní najet a vybrat Rychlé úpravy a Změnit autora. Poté nezapomeňte Aktualizovat.

Wordpress jak změnit autora příspěvku

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*