Jak založit blog na WordPressu

Založit si vlastní blog na redakčním systému WordPress není nic složitého a pomocí tohoto návodu to zvládnete také.

Jak nainstalovat WordPress – redakční systém

Co potřebuji

Vlastní doménu a webhosting. Registrace domény vás bude stát cca 150kč, je to cena na rok a nejlevnější webhosting pro menší weby cca 350kč / rok. Vyzkoušel jsem mnoho webů a web hostingů, ale jako nejjednodušší mi stále vychází Wedos, který má i opravdu jednoduchou administraci.

Stačí koupit doménu, k ní vhodný webhosting a následně jedním tlačítkem zvolit instalaci redakčního systému, v našem případě WordPress. Pokud máte internetové bankovnictví nebo Paypal účet, budete mít vše funkční během pár minut, maximálně hodin.

Následně vám do e-mailu přijdou přihlašovací údaje do WP.

Jak založit blog WordPress

Přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla.

Jak založit blog WordPress 2

Takto vypadá administrace nově nainstalovaného WordPressu.

Jak založit blog WordPress 3

Často se stane, že u těchto instalací není aktuální verze WP, takže stačí kliknout na odkaz Aktualizace vlevo nahoře a kliknout na Aktualizovat překlady případně další doplňky (pluginy).

Jak založit blog WordPress 4

Doporučuji také zkontrolovat Nastavení, kde si můžete upravit název webu, popis, změnit e-mailovou adresu a nastavit formát data a času.

Jak založit blog WordPress 5

Následně nezapomeňte kliknout na tlačítko Uložit změny.

Jak založit blog WordPress 5-1

U volby Trvalé odkazy doporučuji toto nastavit na volbu „Název příspěvku„, čím kratší adresa stránky tím lépe, ale odkazy by měly být chytré, když to wp umožňuje, proč tam místo místo adresy článku kód p=123456789.

Jak založit blog WordPress 6

V kategorii Vzhled a Šablony vidíte 3 základní, které jsou již nainstalované. Pro blog asi není třeba nějaké extra šablona, tam jde hlavně o text – obsah a informace.

Jak založit blog WordPress 7

Mě se výchozí šablona Twenty Seventeen moc nelíbí, takže volím Twenty Fifteen. Stačí na ni kliknout a zvolit Aktivovat.

Jak založit blog WordPress 8

Vytváříme nový příspěvek

Když již máme WordPress nastavený, můžeme se pustit do psaní nového článku. Klikněte v levém menu na záložku Příspěvky a následně Vytvořit příspěvek.

Jak založit blog WordPress 9

Zvolte nadpis podle tématu článku, napiště o tom, co máte na srdci nebo s čím se chcete podělit s e čtenáři, článek doplňte i obrázky – stačí kliknout na mediální soubory a vybrat vhodný obrázek z vašeho pc nebo notebooku a pak již stačí kliknout na Publikovat.

Pokud byste chtěli vidět ještě před zveřejněním, jak článek bude vypadat, můžete kliknout na Náhled.

Publikaci příspěvku lze také naplánovat, stačí u volby Publikovat okamžitě vybrat datum a čas, kdy se má zveřejnit a sám se publikuje. protože i CistePC jede na WordPressu, podobně si články do zásoby také plánuji – jak již jistě víte, každé úterý, čtvrtek a v sobotu na vás čeká nové čtení.

Jak založit blog WordPress 10

A takto již vypadá publikovaný příspěvek na webu.

Jak založit blog WordPress 11

Odkazy

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*