Jak odinstalovat Windows 10

Nelíbí se vám tento nový moderní operační systém od giganta – firmy Microsoft? V článku si popíšeme, jak vrátit zpět původní verzi Windows při zachování veškerého nastavení.

novými Windows to je vždy o zvyku. Pamatuji, jak před mnoha a mnoha lety (cca v roce 2001), kdy vyšly nově Windows XP, jsem je také nechtěl instalovat (a po instalaci je chtěl hned smazat), protože jsem byl spokojený s Win 98 (no to už je opravdu historie). Ale postupem času člověk objeví věci, které původní OS prostě nemá a u toho nového se vám to zamlouvá a usnadní práci.

Každá verze Windows se ale postupem času vychytá díky aktualizacím, takže já jsem vždy pro tu poslední.

Když jsem nedávno z Win 7 přecházel na Win 10, také jsem nebyl extra nadšen, jediné, co se mi líbilo, byla grafika a to že je tento systém možné využít napříč platformami, o čemž ostatně píšu v článku o automatickém update na Windows 10. Nyní, kdy už jsem si tento systém „osahal“, bych jej zpět neměnil. Ale samozřejmě záleží na každém, jaký operační systém mu vyhovuje.

Odinstalování Windows 10

START – NASTAVENÍ – AKTUALIZACE A ZABEZPEČENÍ – ZÁLOHOVÁNÍ – PŘEJÍT K ZÁLOHOVÁNÍ A OBNOVENÍ (WINDOWS 7)

odinstalování Windows 10

Odinstalace Windows 10 je jednoduchá, co říkáte.

Jediná věc, na kterou jsem nepřišel, je postup, jak odinstalovat aktualizaci Windows 10. Toto šlo pouze v sedmičkách, u desítek to mají asi vyřešené jinak. Pokud byste ale někdo věděl jak na to, napište prosím do komentářů, díky.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

20 Comments

 1. Dobrý den,přejít k zalohování a obnovení (windows7) mám,ale jak dál postupovat?

  díky

 2. Dobrý den Mirku, stačí kliknout na záložku Obnovení a potvrdit.

 3. Mám Asus X55a je na nich Win 10. Já ale vlastním i Windows Xp Pro, ale nevím jak je při startu nabutovat. Na Xp mi chodilo vše ale starý noťas dosluhuje tak chci Xp na nový (Asus) Prosím poradíte jak na to??

 4. Dobrý den.Před instalací jsem měl na pc 3 různé uživatele, kteří měli administrátorská práva a 2, kteří tato práva neměli. Přihlásil jsem se jako administrátor a spustil instalaci. Po nainstalování Windows 10 zmizely dva administrátorské účty – jeden z nich byl ten, ze kterého jsem instalaci spustil. Dostanu se do obou účtů, které nemají administrátorská práva, ale do jediného účtu s administrátorskými právy heslo neznám a tudíž se do něho nedostanu. A kdykoliv chci v neadministrátorském účtu něco instalovat, vyžaduje po mě windows 10 schválení administrátorem. Takže nic nenainstaluji a nemohu se vrátit ani zpět k původnímu systému, protože můj administrátorský účet již neexistuje. Můžete mi poradit, jak provést odinstalaci v této situaci?

 5. Dobrý den,
  co mám prosím dělat, když už nabídka start se mi nezobrazuje, dolní lišta nereaguje vůbec, když kliknu pravým tlačítkem na ikonu start vyskočí jen černá tabulka, kde je volba příkazový řádek, správa počítače a další, jinak start nabídka nereaguje. Nevím, jak postupovat v tomhle případě, abych Windows 10 odinstalovala??

 6. Tomáš 4.8.2016 at 21.45
  Nevim jak ve w 10 ale ve w 8 jsem jednoduse nasel uzivartele prihlasen jako administrator a dalsi dva ucty upravil tak jak byly pred tim.

 7. Dobrý den,
  jestli jsem to dobře pochopil tak bez binární zálohy tuto obnovu neudělám, je tedy i jiná cesta?

 8. Dobrý večer Vojto, bohužel pokud jste v PC smazal původní systém, tak se vrátit zpět nelze.

 9. Ked sa chcem vratit z W10 na W7 pretoze to nejak nefunguje system casto zamrza a nereaguje a neurobil som si zalohu W7, tak sa neda vratit spat ani ked system W7 nainstalujem nanovo? dakujem, Emil.

 10. Budu kupovat nový notebook, ale těměř u všech je již nainstalovaný W10, který ale nechci. Raději bych byla, pokud by bylo možné nějak se W10 zbavit a dát W7. Je to u nového možné???

 11. Hanko, Windows 7 mají podporu pouze do roku 2020, takže i když se mi také dost líbily a neměl jsem s nimi jediný problém, na novém notebooku bych nechal originální Windows 10. Ale pokud byste přecejen chtěla ty Win 7, musíte si koupit originální DVD, protože seriové číslo z Win 10 na sedmičky pasovat nebude. Kolik stojí instalačky W7 se podívejte zde https://www.cistepc.cz/windows-7-koupite-nejlevneji-na-webu-heureka/

 12. Rád bych se zeptal proč už přeinstalace na Win7 nejde udělat klasicky po vložení DVD disku s operačni Win7? Už jsem takto Win10 jednou přeinstalovával zpět na Win7 a fungovalo to stejně jako bylo dřív zvykem.
  Ještě bych chtěl říct že právě ta grafika Win10 je oproti starým verzím hrozná až primitivní a neintuitivní. Ale to je jak jsem vypozoroval nový trend.

 13. Vlastíku, nemyslím si, že by grafika byla špatná u Win 10, jde o zvyk. Nehledě na to, že stejně jako Win 7 šly předělat např. do Windows xp (vzhledem) i zde to určitě časem bude možné.

  Ohledně přeinstalace Windows 7, rozhodně bych doporučoval mít ji na USB disku, protože ten lze aktualizovat, dvd vypálíte jednou a hotovo. Jak Windows7 přeinstalovat popisuji zde https://www.cistepc.cz/jak-preinstalovat-windows-7/

 14. Dobrý večer, udelala jsem co tam bylo napsaný, ale ukazalo mi to ,že nemám zálohu. Co mám dělat?

 15. Dobrý večer Amazonko, pokud nemáte zálohu a nechcete Win10, pak budete muset udělat čistou instalaci původního systému, který jste tam měla.

 16. Souhlasím s p. Vlastíkem: grafika ve Win10 je hrozná, zmatená, nevím, proč bych si na něco takového měla zvykat. Windows 10 je oproti 7 jen díra, kde pořád padá nějaký hnůj, který mne blokuje v práci a já ho nemůžu beze zbytku odinstalovat, jen přehazovat ze strany na stranu. V PC mi šmejdí jen špiclové, přes aplikace, které nelze jednoduše odstranit. Považuji to cílený útok na osobní data, protože se mi množí jen mailová schránka – od firem, které neznám.
  OTÁZKA:
  Chci odinstalovat Win10, kterou jsem si koupila v notebooku a vrátit se k Win7. Mám nárok žádat výrobce/prodejce, aby mi do PC nainstaloval Win7, protože jsem hrubě nespokojena s Win 10? Laptop Asus mám asi 3 měsíce, je docela fajn.

 17. Widows 10 funguje v pc asi 2-3dny pak začne blbnout google se načitá 5 minut, at nikdo neřiká že je to n azvyku není at starší windowsy maklali stále bez problmu kdyby bli aktualizace k w7 tak to nikdy nesmažu W10 je něco nejhošího alo poravdu.

 18. prostě to nejde. Už si nad tím lámu hlavu tři dny a ty p… windows 10 prostě nejdou smazat. Poslední možnost, rozebrat noťas, vytáhnout hdd, vložit do jiného pc a naformátovat. Snad to pomůže, jinak s tím šlahnu a půjdu koupit nový noťas bez těch imbecilních desítek.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*