Jak zapnout zvuk na pc a notebooku

Jak zapnout zvuk na počítači a notebooku ve Windows 10. Návod, nastavení, instalace ovladačů zvukové karty.

Jak zapnout zvuk na pc a notebooku

Pokud vám na pc nebo noťasu nejde zvuk, mohou to být 3 problémy:

 • Máte zvuk vypnutý (často jej stačí zesílit)
 • Nemáte ovladač (driver) zvukové karty
 • Nemáte zapojeny reproduktory nebo mají vypadlý kabel např. od zesilovače / subwooferu (to se mi také několikrát stalo)

Vypnutý zvuk ve Windows 10

Pokud máte zvuk jen vypnutý v pc, je to ta nejjednodušší oprava. Vypnutý zvuk oznamuje přeškrtnutá ikona reproduktoru na liště vpravo dole.

Jak zapnout zvuk na pc a notebooku

Zvuk zapnete kliknutím na tuto ikonku a bude poté vypadat takto.

Jak zapnout zvuk na pc a notebooku 2

Chybí ovladače zvukové karty

Klikněte pravým tlačítkem myši na Start a poté na volbu Správce zařízení. Zde vidíte veškerý hardware, který máte v pc. U záložky Řadiče zvuku, videa a her by to mělo vypadat podobně jako na obrázku.

Jak zapnout zvuk na pc a notebooku 3

Pokud by u některé volby byl vykřičník, je nutné přeinstalovat, nebo rovnou nainstalovat nové ovladače zvukové karty.

Jak zapnout zvuk na pc a notebooku 4

Ve Win 10 se to ale stává opravdu málokdy, že by systém nenašel odpovídající ovladače – drivery. Pokud by tato situace přecejen nastala, doporučuji kliknout pravým tlačítkem myši na Aktualizovat ovladač a pokud jste připojeni k internetu, Windows najde ten nejnovější.

Pokud nevíte, jaký zvukový čip na základní desce máte, stačí si stáhnout ovladače pro tuto základní desku, kde jsou i drivery pro zvukovku.

Jakou máte základní desku zjistíte v programu CPU-Z v záložce Mainboard.

cpu-z 3 mainboard

Video návod

14 Comments

 1. Mám zaplé reproduktory ale nejde mi na nich zvuk. Když do toho strčím sluchátka ale ne úplně celé tak mi zvuk jde. Nevím jak to mám udělat bez tich sluchátek.

 2. Dobrý deň, mám taký problém pri video hovoru na Fb že nepočuje ma volajúci alebo aj já jeho neviem si s tým rady prosím vás o radu som staršia osoba a som z toho zúfala mám notebook Lenovo ideapod 320 dakuje Anna

 3. Nejde mi ani štart, v čom môže byť chyba?

 4. Dobrý den, nejde mi spustit zvuk. Mám u spodní lišty u hlasitosti křížek v červeném poli a hlásí mi to, že není nainstalováno žádné výstupní zvukové zařízení. Nemohu si poslechnout zvuk. Co s tím mám dělat? Mám windows 10. Děkuji

 5. Štěpáne, v tomto návodu jsem vše popsal. Nepomohlo?

 6. dobry den, nejde mi zpustit zvuk, mam u spodni listy u hlasitosti krizek cerveny mam problem jako pan Otava mam windows 8.1 dekuji

 7. Boženo, zkuste tu ikonu s křížkem rozkliknout a zvýšit hlasitost, to by mělo pomoci.

 8. tu ikonu s krizkem jsem rozklikla ,a nic se nestalo domackla ,se vsechny kabely,a nic na reproduktorech dala hlasitost je to stejne

 9. Tak potom doporučuji nahlédnout do Správce zařízení. Návod je pro Win 10, ale ty w8 to mají podobné. https://www.cistepc.cz/spravce-zarizeni-windows-10/ Pokud tam bude u záložky Řadiče zvuku, videa a her také vykřičník, je nutné nainstalovat / přeinstalovat ovladače k té zvukovce.

 10. Dobrý den,
  bohužel rady zde uvedené mi nepomohly. Reproduktory mám zapojené (jeden má kontrolku a svítí), ovladačem na reproduktoru jsem otáčela, tedy ztišený není. Na dvou místech na obrazovce jsem zkontrolovala, že zvuk je zapnutí – ikony nejsou přeškrtnuté, ukazují vysokou úroveň zapnutí zvuku. Zkontrolovala jsem ovladače podle zde uvedeného návodu. Mám tam něco jiného: Realther High Definition Audio. Počítač hlásí, že mám aktualizované nejlepší ovladače pro můj počítač. Počítač je nový hp (cca 2 měsíce), stál cca 18 tis. Kč a prý to byla dobrá koupě (podobné se prodávají dráž). Víc nevím.
  Za případnou radu předem děkuji.

 11. Děkuji,věděla jsem,žejsem trubka,ale tak dlouhá?Všichni z rodiny mi koupili nová sluchátka a ikonky to vyřešily.

 12. dobrý den, mám všetko pozapínané na spodnej lište ikonka funguje , zvuk pridanýreprduktory zapojené a ničm kde udelali soudruzi s NDR chybu ???

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*