Na webu došlo k závažné chybě. Jak to vyřešit?

Kdo provozujete webové stránky, možná jste se někdy setkali s touto hláškou a nevěděli, jak to opravit a vyřešit. Je to poměrně jednoduché, když víte, kam sáhnout.

Jak vznikne hláška Na webu došlo k závažné chybě

Abychom si to na začátek shrnuli. Co mám informace, tak většina majitelů webů jej jednou založí a od té doby se nezajímá o různé updaty a aktualizace serveru na kterém běží, tak i web-hostingu. Ale stejně jako je nutné si aktualizovat operační systém Windows, nebo třeba Android v mobilu, tak to samé platí i pro „místo“, kde je web umístěn.

Na webu došlo k závažné chybě

Sami od sebe to ale nezjistíte, pokud se o tu problematiku nezajímáte a www stránky vám fungují. Ne každý webhosting automaticky přejde na vyšší verze u toho konkrétního webu, často je třeba si o to říct.

Pak jsou zde hostingy, kde si to můžete nastavit sami, což je třeba EBOLA. V tu chvíli ale přichází problém, když některé rozšíření webu nebo šablona tu poslední verzi nepodporuje.

Řešení

Konkrétně v tomto případě šlo o to, že se přepnula verze PHP 7.4 na verzi PHP 8 a pár minut poté vyskočila ta hláška, kterou zmiňuji v úvodu. Když se vám zobrazí něco podobného, je mnohdy problém zjistit, co se stalo. Proto si ale i já vedu záznamy o tom, co jsem dělal jak na webu, tak i serveru a pak z toho lze vydedukovat, čím by to asi mohlo být. Nakonec tedy stačilo verzi PHP zase přepnout zpět a web opět začal fungovat.

Verze PHP

Než se do něčeho podobného pustíte, zkontrolujte si, zda veškeré pluginy a šablony tu nejnovější verzi PHP podporují, abyste předešli případným problémům.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*