Na webu došlo k závažné chybě. Jak to vyřešit?

Kdo provozujete webové stránky, možná jste se někdy setkali s touto hláškou a nevěděli, jak to opravit a vyřešit. Je to poměrně jednoduché, když víte, kam sáhnout.

Jak vznikne hláška Na webu došlo k závažné chybě

Abychom si to na začátek shrnuli. Co mám informace, tak většina majitelů webů jej jednou založí a od té doby se nezajímá o různé updaty a aktualizace serveru na kterém běží, tak i web-hostingu. Ale stejně jako je nutné si aktualizovat operační systém Windows, nebo třeba Android v mobilu, tak to samé platí i pro „místo“, kde je web umístěn.

Na webu došlo k závažné chybě

Sami od sebe to ale nezjistíte, pokud se o tu problematiku nezajímáte a www stránky vám fungují. Ne každý webhosting automaticky přejde na vyšší verze u toho konkrétního webu, často je třeba si o to říct.

Pak jsou zde hostingy, kde si to můžete nastavit sami, což je třeba EBOLA. V tu chvíli ale přichází problém, když některé rozšíření webu nebo šablona tu poslední verzi nepodporuje.

Řešení

Konkrétně v tomto případě šlo o to, že se přepnula verze PHP 7.4 na verzi PHP 8 a pár minut poté vyskočila ta hláška, kterou zmiňuji v úvodu. Když se vám zobrazí něco podobného, je mnohdy problém zjistit, co se stalo. Proto si ale i já vedu záznamy o tom, co jsem dělal jak na webu, tak i serveru a pak z toho lze vydedukovat, čím by to asi mohlo být. Nakonec tedy stačilo verzi PHP zase přepnout zpět a web opět začal fungovat.

Verze PHP

Než se do něčeho podobného pustíte, zkontrolujte si, zda veškeré pluginy a šablony tu nejnovější verzi PHP podporují, abyste předešli případným problémům.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*