Recenze držáku LCD monitoru na stůl

MAX je stolní držák pro LCD o velikosti 13 – 27“. Pokud váš monitor nemá pohyblivé rameno, je to výborná volba, jak toto vyřešit.

Obsah balení

V balení najdete jak samotný kloubový držák monitoru, tak samozřejmě i montážní příslušenstvíi včetně jednoduchého šroubováku a imbus klíáše, takže nic dalšího nebudete potřebovat.

Držák monitoru na stůl - MAX

Parametry

 • Doporučená velikost monitoru: 13 – 27″
 • Maximální zatížení 6,5 kg
 • Rozsah naklonění +90° až –45°
 • Rozsah otáčení: ±90°
 • Otáčení obrazovky: ±180°
 • Největší možná délka ramena 450mm
 • Montáž na výšku stolu 10-85 mm
 • Rozměry: 117 × 468 × 570 mm
 • Váha: 2,36 kg

Sestavení

Na spodní část ramena monitoru přišroubujte 3 šrouby na jednu část „plechu“, který pomocí 2 dalších šroubků spojíte s další částí, ta bude sloužit k tomu, aby bylo možné tento držák na monitor na hranu stolu přidělat.

Držák monitoru na stůl - MAX 2

Držák monitoru na stůl - MAX 3

VESA pozice jsou zde dvě, 75×75 mm a 100×100 mm, což je standardní rozměr pro LCD monitory nebo menší televize.

Držák monitoru na stůl - MAX 4

A takto již vypadá přidělané rameno na monitor.

Držák monitoru na stůl - MAX 5

Montáž na stůl

Jak vidíte na obrázku, podstavec pod monitor je výškově nastavitelný jak vertikálně, tak i horizontálně, takže si zvolte místo, kde vám bude co „nejméně překážet“ a tam jej na stole „utáhněte“. Stůl lze poté ke zdi přisunout téměř zcela.

Má integrovaný organizér kabelů, takže se kabeláž schová do „ramena“, takže nic vám nikde nebude viset, překážet nebo rušit estetický dojem :)

Držák monitoru na stůl - MAX 6

Jako velkou výhodu vidím v tom, že pokud máte monitor v rohu stolu, není to pro práci nebo hraní her právě ideální poloha. Toto rameno lze nastavit tak, abyste měli LCD přímo naproti vám, aby pracovní poloha byla ideální. A po práci si jej zase můžete posunout na kraj.

Držák monitoru na stůl - MAX 7

Jak je vidět, tak úspora místa na stole je zřejmá a např. už vám tam nebude překážet klávesnice, která lze „schovat“ pod monitor, kde byl dříve stojan.

Držák monitoru na stůl - MAX 8

Cena

Já jsem tento držák koupil ve slevě na Heurece, potažmo Mall.cz, takže mě vyšel na necelých 650 kč s vyzvednutím v Mall boxu.

Identický koupíte i od značky Gembird.

Odkazy:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

4 Comments

 1. Krátký…
  Teď jsem vyhazoval poslední ze tří co jsem koupil, protože mají krátké rameno. Nahradil jsem je podobnými z Aliexpressu, z českého skladu dodáno do týdne. Za cca 1300 z toho je 700 doprava.
  S delším ramenem se dá mnohem lépe polohovat a kupodivu to jde lehčeji. Doma mám 3 a v práci taky 3. Asi nejlepší můj nákup na Ali, monitor na rameni je super.

 2. Jo ten rozdíl v délce je 45m x 65cm což je fakt rozdíl..
  Označení je f100a a musel jsem vždycky čekat až bude v akci.
  Ten gembird má tuším i dvojrameno co vycházelo dokonce levněji, ale na dva monitory nepoužitelné kvůli té délce, dalo se ale jedno rameno odmontovat. Ale i tak je to prostě krátké….

 3. Mě šlo hlavně o to, že původní monitor neměl pohyblivý stojan, a tím pádem toto je za tu cenu luxusní náhrada. Jinak nevím, ale kolik lidí potřebuje mít monitor metr od sebe? Většině uživatelů to bude bohatě stačit.

 4. Asi je to o šířce stolu, preferencích a dioptriích :-)
  To rameno musí být věšinou trochu zeškma a já mám rád si na chvilku do židle lehnout a monitor si přitáhnu hodně blízko.
  Jinak osobně NA RAMENO NEDÁM DOPUSTIT, monitory si průběžně nastavuji jak potřebuji a to bez ramene prostě nejde.
  Skvělý je i volný prostor na klávesnici, egnomicky si nastavím pracoviště jak potřebuji bez omezení a hlavně ta možnost dynamicky něco měnit je podle mě nejlepší pravencí na bolavá záda, zápěstí apod.
  Ty české kdyby byly delší tak jsou taky super …
  Recenze je jinak podařená, díky za ni..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*