Recenze držáku LCD monitoru na stůl

MAX je stolní držák pro LCD o velikosti 13 – 27“. Pokud váš monitor nemá pohyblivé rameno, je to výborná volba, jak toto vyřešit.

Obsah balení

V balení najdete jak samotný kloubový držák monitoru, tak samozřejmě i montážní příslušenstvíi včetně jednoduchého šroubováku a imbus klíáše, takže nic dalšího nebudete potřebovat.

Držák monitoru na stůl - MAX

Parametry

 • Doporučená velikost monitoru: 13 – 27″
 • Maximální zatížení 6,5 kg
 • Rozsah naklonění +90° až –45°
 • Rozsah otáčení: ±90°
 • Otáčení obrazovky: ±180°
 • Největší možná délka ramena 450mm
 • Montáž na výšku stolu 10-85 mm
 • Rozměry: 117 × 468 × 570 mm
 • Váha: 2,36 kg

Sestavení

Na spodní část ramena monitoru přišroubujte 3 šrouby na jednu část „plechu“, který pomocí 2 dalších šroubků spojíte s další částí, ta bude sloužit k tomu, aby bylo možné tento držák na monitor na hranu stolu přidělat.

Držák monitoru na stůl - MAX 2

TIP: Vertikální myš CZC Kite One

Držák monitoru na stůl - MAX 3

VESA pozice jsou zde dvě, 75×75 mm a 100×100 mm, což je standardní rozměr pro LCD monitory nebo menší televize.

Držák monitoru na stůl - MAX 4

A takto již vypadá přidělané rameno na monitor.

Držák monitoru na stůl - MAX 5

Montáž na stůl

Jak vidíte na obrázku, podstavec pod monitor je výškově nastavitelný jak vertikálně, tak i horizontálně, takže si zvolte místo, kde vám bude co „nejméně překážet“ a tam jej na stole „utáhněte“. Stůl lze poté ke zdi přisunout téměř zcela.

TIP: Přepěťová ochrana Philips 8 zásuvek – recenze

Má integrovaný organizér kabelů, takže se kabeláž schová do „ramena“, takže nic vám nikde nebude viset, překážet nebo rušit estetický dojem :)

Držák monitoru na stůl - MAX 6

Jako velkou výhodu vidím v tom, že pokud máte monitor v rohu stolu, není to pro práci nebo hraní her právě ideální poloha. Toto rameno lze nastavit tak, abyste měli LCD přímo naproti vám, aby pracovní poloha byla ideální. A po práci si jej zase můžete posunout na kraj.

Držák monitoru na stůl - MAX 7

Jak je vidět, tak úspora místa na stole je zřejmá a např. už vám tam nebude překážet klávesnice, která lze „schovat“ pod monitor, kde byl dříve stojan.

Držák monitoru na stůl - MAX 8

Cena

Já jsem tento držák koupil ve slevě na Heurece, potažmo Mall.cz, takže mě vyšel na necelých 650 kč s vyzvednutím v Mall boxu.

Identický koupíte i od značky Gembird.

Odkazy:

4 Comments

 1. Krátký…
  Teď jsem vyhazoval poslední ze tří co jsem koupil, protože mají krátké rameno. Nahradil jsem je podobnými z Aliexpressu, z českého skladu dodáno do týdne. Za cca 1300 z toho je 700 doprava.
  S delším ramenem se dá mnohem lépe polohovat a kupodivu to jde lehčeji. Doma mám 3 a v práci taky 3. Asi nejlepší můj nákup na Ali, monitor na rameni je super.

 2. Jo ten rozdíl v délce je 45m x 65cm což je fakt rozdíl..
  Označení je f100a a musel jsem vždycky čekat až bude v akci.
  Ten gembird má tuším i dvojrameno co vycházelo dokonce levněji, ale na dva monitory nepoužitelné kvůli té délce, dalo se ale jedno rameno odmontovat. Ale i tak je to prostě krátké….

 3. Mě šlo hlavně o to, že původní monitor neměl pohyblivý stojan, a tím pádem toto je za tu cenu luxusní náhrada. Jinak nevím, ale kolik lidí potřebuje mít monitor metr od sebe? Většině uživatelů to bude bohatě stačit.

 4. Asi je to o šířce stolu, preferencích a dioptriích :-)
  To rameno musí být věšinou trochu zeškma a já mám rád si na chvilku do židle lehnout a monitor si přitáhnu hodně blízko.
  Jinak osobně NA RAMENO NEDÁM DOPUSTIT, monitory si průběžně nastavuji jak potřebuji a to bez ramene prostě nejde.
  Skvělý je i volný prostor na klávesnici, egnomicky si nastavím pracoviště jak potřebuji bez omezení a hlavně ta možnost dynamicky něco měnit je podle mě nejlepší pravencí na bolavá záda, zápěstí apod.
  Ty české kdyby byly delší tak jsou taky super …
  Recenze je jinak podařená, díky za ni..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*