Repasované počítače – výhody a nevýhody

Pokud si chcete pořídit počítač a rádi byste ušetřili, vhodnou volbou pro vás může být repasovaný počítač nebo notebook. Toto řešení má své výhody i nevýhody, které je dobré znát dříve, než se pro samotnou koupi rozhodneme.

Co je to repasovaný počítač (notebook)

Repasovaný počítač je vlastně zařízení, který již bylo v minulosti používáno, nejčastěji v nějaké velké firmě či korporaci. V těchto institucích se v pravidelných intervalech starší technika nahrazuje novou a vyřazené počítače jdou právě k repasi. Při ní jsou počítače na odborných pracovištích kompletně vyčištěny a důkladně zkontrolovány. Součásti, které neprošly náročnými testy jsou vyměněny a po konečné kontrole je počítač připraven k prodeji.

čištění počítače od prachu 10

Pozor na vnější vzhled

Při koupi repasovaného počítače musíme brát v potaz také to, že je zde uplatňována pouze jednoroční záruka. To ovšem neznamená, že by měl počítač takto krátkou životnost. Repasované počítače mohou sloužit stejně dlouho jako nové. Další věc, na kterou je vhodné si při koupi repasovaného počítače dát pozor je vnější vzhled. Prodejce obvykle informuje o tom, v jakém stavu počítačová skříň je. Drobné škrábance obvykle uživateli počítače nevadí. Jiná situace může být v případě nákupu repasovaného notebooku, kdy si musíme dát pozor na mnohem více věcí – kvalitu a dobré zobrazení monitoru, panty, celkový vzhled notebooku a případně i funkčnost klávesnice.

Verdikt

V každém případě je nákup repasovaného počítače rozumnou volbou především ve chvíli, kdy chcete obyčejný počítač na kancelářskou práci, surfování po internetu či prohlížení multimédií. Repasované počítače běžně využívají v nemocnicích a různých jiných firmách, kde potřebují funkční a spolehlivou techniku na běžnou kancelářskou práci. Nemusíte se tedy obávat a s klidem můžete repasovaný počítač pořídit. Určitě budete velmi spokojeni a bude vám sloužit dlouhá léta.

Sdílejte článek s přáteli
  • 1
  •  
  •  
  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*