Repasované počítače – výhody a nevýhody

Pokud si chcete pořídit počítač a rádi byste ušetřili, vhodnou volbou pro vás může být repasovaný počítač nebo notebook. Toto řešení má své výhody i nevýhody, které je dobré znát dříve, než se pro samotnou koupi rozhodneme.

Co je to repasovaný počítač (notebook)

Repasovaný počítač je vlastně zařízení, který již bylo v minulosti používáno, nejčastěji v nějaké velké firmě či korporaci. V těchto institucích se v pravidelných intervalech starší technika nahrazuje novou a vyřazené počítače jdou právě k repasi. Při ní jsou počítače na odborných pracovištích kompletně vyčištěny a důkladně zkontrolovány. Součásti, které neprošly náročnými testy jsou vyměněny a po konečné kontrole je počítač připraven k prodeji.

TIP: Jak odebrat licenci Windows před prodejem počítače

čištění počítače od prachu 10

Pozor na vnější vzhled

Při koupi repasovaného počítače musíme brát v potaz také to, že je zde uplatňována pouze jednoroční záruka. To ovšem neznamená, že by měl počítač takto krátkou životnost. Repasované počítače mohou sloužit stejně dlouho jako nové. Další věc, na kterou je vhodné si při koupi repasovaného počítače dát pozor je vnější vzhled. Prodejce obvykle informuje o tom, v jakém stavu počítačová skříň je. Drobné škrábance obvykle uživateli počítače nevadí. Jiná situace může být v případě nákupu repasovaného notebooku, kdy si musíme dát pozor na mnohem více věcí – kvalitu a dobré zobrazení monitoru, panty, celkový vzhled notebooku a případně i funkčnost klávesnice.

Verdikt

V každém případě je nákup repasovaného počítače rozumnou volbou především ve chvíli, kdy chcete obyčejný počítač na kancelářskou práci, surfování po internetu či prohlížení multimédií. Repasované počítače běžně využívají v nemocnicích a různých jiných firmách, kde potřebují funkční a spolehlivou techniku na běžnou kancelářskou práci. Nemusíte se tedy obávat a s klidem můžete repasovaný počítač pořídit. Určitě budete velmi spokojeni a bude vám sloužit dlouhá léta.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Koupit repasovaný počítač považuji za dobrý nápad. Používám je již mnoho let a můžu je s klidným svědomím doporučit. Chce to jen správně vybrat. Pokud je možné vyhněte se těm extrémě malým velikostem (USSF a pod.). Pokud vám odejde zdroj, špatně se shání. Pro desktop dopuručuji počítače firmy Dell. Vybírat model tak 4 roky starý. Velké firmy z důvodu odpisů mají počítače na leasing a po uplynutí lesingu jdou do světa. Protože jakákoliv porucha na počítači je pro výrobce velmi drahá (musí tam jet technik – velké režijní náklady, musí držet zásoby nahradních dílů ad.) jsou konstrukčně předimenzovány. Proto také firmy co repasované počítače prodávají na ně nabízejí za příplatek záruku třeba až 36 měsíců. Firma jako např. Dell má také poměrně malý počet modelů. Například u řady Optiplex si sice můžete vybírat z desítek různých počítačů, ale mají vesměs stejný základ (case, zdroj a MB)a liší se jen procesorem nebo použitým diskem.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*