Nejlevnější nový počítač koupíte již za 5 tisíc

Levné pc sestavy hlavně do kanceláře se dají koupit za pár tisíc, tyto stolní počítače nepotřebují výkon na hry, ale musí být hlavně tiché a stabilní. Před pár dny jsem sestavoval levný počítač z nových komponentů, tak jsem vše zdokumentoval.

Vybíráme pc komponenty pro nejlevnější počítač

Vše bylo kupováno na Alza.cz, tento obchod mám rád, mají pobočku u nás ve městě a i s reklamací nikdy nebyl problém. Ale aby člověk byl v obraze, je dobré si porovnat ceny s jinými obchody, pro toto používám s oblibou srovnávač cen Heureka.cz.

počítačová sestava

Počítačová skříň a zdroj

Na výběr je mnoho počítačových skříní a zdrojů, nám jde ale o cenu, takže na krásu nehleďme a zdroj 500W také není potřeba, když bychom jej nevyužili a zaplatili zbytečně navíc.

Vybral jsem značku skříně Eurocase ML 5410 se zdrojem Fortron 350W.

počítačová skříň

Základní deska

Základní desku jsem vybíral takovou, aby měla hlavně integrovanou grafickou kartu, zvukovou i síťovou mají dnes již všechny standartně. Značka a typ Asus H81M-R.

základní deska asus h81m- r

Procesor

Zde není co řešit, i ty nejlevnější jsou na kancelářskou práci „ve Wordu a Excelu“ dost výkonné. Zvolil jsem Intel Celeron G1840 pro patici 1150.

Čtěte: Jak vyměnit procesor v pc.

procesor intel g1840

Operační paměť

Ceny pamětí jsou dnes velmi příznivé, proto nic neřeším a beru paměťový modul 4GB DDR3. Sice bych mohl koupit 2x2GB, ale poté by byl problém s upgradem, proto volím pouze modul jeden a výhledově bude možné doplnit další.

Značka a typ Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL11.

U počítače na hry dejte 16 GB operační paměti.

Pevný disk

Ten jsem nekupoval nový, použil jsem jej z původního počítače ve velikosti 640GB. Pokud byste kupovali nový, pak je nutné připočítat cca 1500kč za velikost 1000GB. Do notebooku doporučuji SSD disk, rychlost bude několikrát vyšší než u klasického disku, ale ale cena je vyšší. Ale i do klasického počítače je ssd-čko dobrá volba.

Návod na zapojení pevného disku do počítače.

pevný disk 640gb

Klávesnice a myš

Zde jsem vybral nejlevnější klávesnici Chicony a myš Genius DX-100 pro leváky i praváky ve stylové žluté barvě.

počitačová myš genius žlutá

Operační systém

Když jde o cenu, asi není nutné kupovat Windows, vystačíte si s OS Linux, který je zdarma.

Pokud ale Windows chcete za každou cenu, připočítejte cca 1500kč za Windows 7, které poté zdarma můžete aktualizovat na Windows 10.

Samozřejmě pc sestava je kompletní, pokud je u ní i monitor, dá se ale předpokládat, že mnozí mají pouze pomalý počítač a proto jej obnovují, pokud byste chtěli vybrat monitor také nový, připravte se na cenu od 2000kč. Do kanceláře se hodí monitor kvalitní, pokud vám nezáleží na ceně, pak doporučuji Dell u2415 Ultrasharp, který jsem si také kupoval nedávno (ne k této sestavě :)) a po týdnu (edit: po roce) spokojenost velká.

Celková cena sestavy – bez pevného disku, OS a monitoru = 4395kč.

kancelářská pc sestava

Odkazy

1 Comment

  1. Nejlevnější stolní pc pokud je to repas, koupíte už od 3500,- :), Repas může být pouze v tom, že jde o předváděcí pc z prodejny a je tam kratší záruka na 12 měsíců.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*