Notebook Acer Aspire 5560 a kvalita zpracování

Nedávno jsem dostal za úkol opravit tento notebook, což se podařit nemohlo, protože jak se můžete podívat na obrázcích, mohl by nyní sloužit více jako tablet.

První notebook, který jsem si koupil, byl Acer Extensa 5220. To už je ale opravdu minimálně 12 let. V té době kvalita notebooků této značky  byla opravdu špatná a jediné, co bylo dobré, byla lepší cena proti konkurenci – Asus, HP, Lenovo Dell.

Největší problém byl u pantů displeje, které velmi často praskaly, takže i u toho mého noťasu časem praskly. Naskytla se možnost jej celkem dobře prodat (praskliny nebyly moc velké) a koupit od stejné značky novější model. Tak nějak bláhově jsem doufal, že už to bude lepší. No, nebylo :)

Při denním používání, pokud notebook Acer nemáte jen na stole „otevřený“, tato závada postihne každý.

Takže to byly 2 kusy s odstupem asi 5 let a myslel jsem si, že již tuto závadu do budoucna tato firma vyřešila.

Ale jaké bylo mé překvapení, když jsem nedávno viděl stav notebooku Acer Aspire 5560 v pěkné červené barvě, ale s displejem, kterému už nebylo pomoci. Ano, možná by sis s ním v servisu poradili, ale nejsem si jist, že by oprava nestála víc, než tento notebook použitý, ale funkční.

Tento model existuje ještě ve verzi Aspire 5560 g.

Já nyní již skoro 5 let používám notebook HP a se značkou Acer se to nedá vůbec srovnat, i po těch 5 letech je prostě jak nový a vše funguje na 100%. Pouze jsem přidal SSD disk a také operační paměť, aby ty Windows 10 šlapaly lépe :)

acer_aspire_5560_notebook_1 acer_aspire_5560_notebook_2

Sami vidíte, jakou kvalitu zpracování mají notebooky Acer :(

acer_aspire_5560_notebook_3 acer_aspire_5560_notebook_4 acer_aspire_5560_notebook_5

Opravdu by mě zajímalo, kdo máte notebook Acer, denně jej používáte několik let a panty fungují?

Pokud ano, budu rád za příspěvek do diskuse pod článkem.

Související:

4 Comments

  1. Tak já se na výzvu ze článku přihlásím :-)
    Acer 5336 jsem kupoval jako takovou nutnou nouzovku někdy v roce 2013. Po pár týdnech již nebyl potřebný a dostala ho přítelkyně, která ho od té doby používá každý den. Jediná údržba, kterou kdy potřeboval bylo jen občasné vyčištění asi jako každý počítač. Myslím prach a tak.
    Takže za mě – Acer určitě ano a protože má i plnohodnotnou numerickou klávesnici, tak je to pro mě jasná volba při nákupu NB.

  2. Také se přidám. Tenhle počítač jsem koupil též v roce 2013. A aktivně používal ke studiu, často přenášel a dopřenášel rok od nákupu. Notebook se rozdělil na dvě půlky. :)
    Teď mám také HP a jsem spokojený. I s desítkama. Jen trochu bojuji s některými předinstalovanými HP programy … má vůbec smysl tyto programy využívat? Třeba správce pošty, když si můžu stáhnout Thunderbird?

  3. Mam přesně tento laptop. Panty v pohodě.Jen se mi na něm v neděli ukázala modra smrt. :(

  4. Mam stejny laptop, panty fajn, pouzivano denne, ale necestoval moc. Bohuzel deska kaput po spatnem flashi :/ Nechce nekdo odprodat svuj stary treba i rozlamany laptop jen s funkcnim motherboardem? Ten muj byl plne funkcni do momentu kdy jsem stahnul a z windows flashnul bios stejneho modelu ale bez radeonu… (podotykam vse probehlo korektne), nicmene po rebootu se jen rozsviti pwr led.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*