Switch TP-LINK TL-SG108 umí rychlost až 1000 Mbit/s

TP-LINK TL-SG108 je switch 10/100/1000 8 port. Osm portů je tak akorát do domácnosti, pokud máte více přístrojů. Kdo řešíte, jak vybrat a jaký koupit switch, pak toto je ideální volba.

Jak funguje a co je switch

Síťový tp-link tl-sg108 8x gigabit desktop switch slouží k tomu, pokud máte v routeru málo portů a potřebujete zapojit do sítě další přístroje. Zjednodušeně řečeno, je to v podstatě takový rozbočovač – „prodlužovák internetového signálu“. Nyní ho mám propojený s modemem Compal CH7465LG, který má jen 4 porty a vše jede naplno :)

Tp-Link TL-SG108

Svič je kovový, v balení je pouze napájení a manuál.

switch tp-link tl-sg108 1

Jak zapojit switch do sítě

Připojit a zapojit svitch je jednoduché. Stačí pouze ethernet kabel z routeru zapojit do switche a pak do něj zapojit i další zařízení, počítač, herní konzoli, Smart TV a další. Mnhohé zařízení dnes zapojíte už i přes Wi-Fi, ale kabel je kabel :)

switch tp-link tl-sg108 4

Jak poznat, že zařízení jede na 1000Mbit

Každý port má 2 kontrolky, vlevo je zelená a vpravo oranžová.

Zelená indikuje rychlost 1000 Mbit/s, pokud vám svítí oranžová, pak připojené zařízení umí pouze maximální rychlost 100 Mbit/s.

Já mám zapojeno v obýváku několik přístrojů do switche a pouze počítač (htpc) a Playstation 4 (Xbox One X) umí víc než 100, další, jako třeba Smart televize Samsung, dvd nebo herní konzole xbox 360 jedou na rychlosti pod 100 mega.

Pro domácí síť je tento model ideální.

Jak poznám switch od routeru

Pokud vás zajímá, jaký je rozdíl mezi routrem a switchem, pak zde je odpověď.

Router je složitější zařízení, má administraci, kde můžete mnoho věcí nastavit a také se díky němu připojíte k wifi a každá zařízení zapojené po kabelu do routeru bude fungovat na internetu. A navíc má anténu (dvě, tři).

Zde na webu jsem popisoval wi-fi router TP-Link TL-WR841ND.

Switch nemá tolik možností a nastavení jako router, jak jsem psal výše, slouží pouze k rozvedení signálu internetu do dalších zařízení v domácnosti. Musí ale být připojen k routeru. Pokud by nebyl, budete sice mít počítačovou síť , ale bez internetu.

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Já mám doma router, a ten nemá ani jednu anténu, dokonce ani integrovanou, dokonce nemá ani WiFi. Otázka zní, kde jsem udělal chybu?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*