Xbox One X – herní konzole, kterou musíte mít

Není tomu tak dlouho, co se na trh dostala nová konzole od Microsoftu nesoucí název Xbox One X. Ten si s sebou přinesl elegantní vzhled, který se bude skvěle vyjímat prakticky v každém obývacím pokoji. Dal by se svým vzhledem přirovnat například ke starší konzoli od Sony, Playstation 2.

Microsoft Xbox One X

Xbox One X trošku přibral, konkrétně váží 4 kilogramy. Výrobci kila navíc odůvodňují lepším chlazením, což zase umožňuje vyšší výkon konzole. Na to, že chlazení je účinnější, konzole nijak nehlučí. Musí mít ale za sebou více prostoru, aby se konzole zbytečně nepřehřívala, a nemusela tak chladit více, než by bylo běžně potřeba.

Microsoft Xbox One X herní konzole

Pro technické hračičky

První věcí, které si můžete všimnout, je absence konektoru pro KINECT. Důvodem je ukončení jeho výroby. Samozřejmostí je připojení na signál Wi-Fi, bez kterého by se tato konzole nemohla obejít. Uvnitř této konzole pak tepe procesor AMD s osmi jádry. O rychlost načítání se pak stará RAM GDDR5 s 12 GB paměti. Chybět samozřejmě nesmí ani 4K rozlišení a konektory pro připojení USB.

A co konkurence

Jak si stojí Xbox One X ve srovnání s konkurencí? Pojďme se na to podívat zblízka, upřímně mnoho konkurentů nemá.

Playstation 4 Pro

Pokud bychom Xbox One X srovnávali s PS4 Pro, nenašlo by se mnoho rozdílů. Dokonce ani ve zpracování ne. Proto je zde volba jestli nový Xbox nebo spíše Playstation jen o tom, zda preferujete Mirosoft nebo spíše Sony.

Xbox 360

V porovnání s Xbox 360 je zase rozdíl doslova propastný. Faktem je, že starší Xbox byl vydaný pěknou řádku let zpátky, a tak pokulhává úplně ve všem. V rozlišení, hlučností ale také ve zpracování, i v samotném designu.

PC

Poslední srovnávanou platformou je PC. Zde rozdíly jsou i nejsou. Počítač si totiž můžete vybavit podle svých představ. Vše je spíše otázkou peněz a také toho, že komponenty v PC budete muset měnit častěji, u konzole prakticky vůbec.

Kde koupit Xbox One X

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*